Новини / Суспільство / Співробітники двох банків привласнили 444 млн.грн. Фонду гарантування вкладів
14 жовтня 2011, 16:51
Розмір шрифта: А А А

Співробітники двох банків привласнили 444 млн.грн. Фонду гарантування вкладів

Співробітники двох банків привласнили 444 млн.грн. Фонду гарантування вкладів, Служба безпеки України, кримінальну справу, комерційні банки, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб
Співробітники двох банків привласнили 444 млн.грн. Фонду гарантування вкладів

Головним слідчим управлінням СБУ порушено кримінальну справу за фактом привласнення коштів Державної організації «Фонд гарантування вкладів фізичних осіб» в сумі 444 млн. 190 тис. грн., скоєного співробітниками ВАТ КБ «Національний стандарт» і АКБ «Європейський».

Як повідомили в прес-службі СБУ, в ході досудового слідства встановлено, що 2009-2010 роках співробітники комерційних банків, використовуючи своє службове становище, за день до відкликання банківських ліцензій відкрили 1339 поточних рахунків. При цьому, частина громадян, переважно жителів Черкаської і Донецької областей, були на орендованому транспорті доставлені до банківських установ, де, за матеріальну винагороду від 40 до 100 грн., склали необхідні для відкриття банківських рахунків документи. Решта громадян, також за матеріальну винагороду, надали нотаріально завірені довіреності особам, які мали безпосереднє відношення до ВАТ КБ «Національний стандарт» і АКБ «Європейський», на підставі яких останніми і були відкриті відповідні банківські рахунки.

Співробітники цих банків, використовуючи рахунки підконтрольних підприємств, здійснили перерахування «віртуальних» грошей на щойно відкриті рахунки. Надалі це дало підстави для отримання реальних грошових коштів з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Безпосередньо самі грошові кошти були отримані готівкою трьома людьми, двоє з яких одночасно працювали, як у ВАТ КБ «Національний стандарт» так і АКБ «Європейський». Щодо одного з співучасників злочинної схеми, колишньої радниці голови правління ВАТ КБ «Національний стандарт», 7 жовтня цього року Шевченківським районним судом м. Києва обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Їй пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Троє інших фігурантів справи перебувають на підписці про невиїзд. Слідство у справі триває.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Скільки грошей українці зберігають на депозитах

4 червня 2017, 20:15

Transparency International докоряє Україні за відсутність справи про корупцію Януковича

23 травня 2017, 17:48

Фонд гарантування вкладів готує приємний сюрприз для вкладників

4 травня 2017, 13:33

Банк Мартиненко-Жванії збанкрутував

25 квітня 2017, 08:42

Останні новини за сьогодні: