Новини / Суспільство / МОЗ визначило продукти, які підлягають перевірці на вміст ГМО
1 березня 2010, 11:33
Розмір шрифта: А А А

МОЗ визначило продукти, які підлягають перевірці на вміст ГМО

МОЗ визначило продукти, які підлягають перевірці на вміст ГМО, продукти харчування, Міністерство охорони здоров’я, ГМО
МОЗ визначило продукти, які підлягають перевірці на вміст ГМО

Міністерство охорони здоров‘я розробило перелік харчових продуктів, які підлягають перевірці на вміст генетично модифікованих організмів. Про це йдеться в повідомленні Міністерства економіки.Мінекономіки повідомило, що МОЗ уже розробило відповідний перелік харчових продуктів, що підлягають перевірці на ГМО, який повинен бути затверджений Кабінетом Міністрів після узгодження з відповідними центральними органами виконавчої влади.

До переліку входить продовольча сировина та харчові продукти, які можуть з неї виготовлятися.

Зокрема, перелік складають: соя, кукурудза, картопля, томати, кабачки, диня, папайя, цикорій, цукровий буряк, рапс, льон, вовна, пшениця, соняшник, рис, харчові добавки, вироблені з ГМО та харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, отримані з ГМО.

Раніше Міністерство економіки заявило, що побоюється дефіциту продуктів харчування в торговельних мережах через ухвалення Верховною Радою законів про обов’язкове маркування всіх продуктів написами «з ГМО» або «без ГМО».

Міністерство наводить дані, в яких зазначено, що згідно з чинним законодавством таке маркування повинне підтверджуватися лабораторними випробуваннями.

При цьому вартість одного випробування продукту на вміст ГМО становить від 600 до 800 гривень.

На думку Міністра економіки, така ситуація може призвести до дефіциту продуктів харчування в торговельних мережах, значних збитків суб‘єктів господарювання, у тому числі виробників та імпортерів харчових продуктів.

«Після прийняття цих законів Україна стала першою державою в світі, яка зобов’язала виробників та імпортерів харчових продуктів вказувати позначення» без ГМО «в маркуванні всіх, без винятку, харчових продуктів, навіть тих, у яких ГМО не може бути ні теоретично, ні практично», — наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, 27 січня 2010 року за ініціативи Міністерства економіки, Кабінет Міністрів запропонував Раді скасувати маркування продукції, яка не містить генетично модифікованих організмів, відміткою «без ГМО».

29 грудня 2009 Віктор Ющенко, будучи Президентом, схвалив прийнятий Радою закон про введення обов'язкового маркування продуктів харчування з вмістом генетично модифікованих організмів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (4)

    Ви не авторизувались.
    Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
    ваш коментар:

    Читайте також:

    Останні новини за сьогодні: