Новини / Суспільство / Найнебезпечніші професії в Україні
4 лютого 2011, 18:11
Розмір шрифта: А А А

Найнебезпечніші професії в Україні

Найнебезпечніші професії в Україні, водії, шахтарі, Держгірпромнагляд, смертність, аварія, небезпека
Найнебезпечніші професії в Україні

Шофери гинуть через погані дороги і підготовку

Найнебезпечніші професії Україні — водії і шахтарі. Такі висновки випливають зі звіту Держгірпромнагляду по травматизм і смертність на підприємствах за 2010 рік. Всього за цей період під час роботи загинуло 644 людини, з них 120 водіїв, 114 шахтарів, також у сумних лідерах — інженерно-технічні працівники і будівельники. Цікаво, що найпоширеніші причини смерті, за даними Держгірпромнагляду, — це неправильна організація праці (70%). Вже потім ідуть технічні причини і погане самопочуття співробітників. У цілому ж, як показує статистика Держгірпромнагляду, смертність на підприємствах трохи зменшилася — у 2009 році від травм на виробництві загинуло 675 осіб. Тоді в лідерах були шахтарі.

У минулому році сумний рейтинг очолили водії.«Під час ДТП більш ніж в 50% випадків гинуть водії, — говорить голова Всеукраїнської асоціації автоперевізників Віталій Рева. — Професія дійсно дуже небезпечна. Факторів багато — це і сильна завантаженість доріг, адже автомобілів у нас більше мільйона. По-друге, в Україні жахлива якість доріг і рівень підготовки водіїв — довгий час просто купували права. І найбільше аварій трапляється саме через порушення правил дорожнього руху. А у багатьох маленьких АТП немає своїх медиків і техніків, через що на дорогу виїжджають маршрутки і водії, які не відповідають тех-і медвимогам».

Самі водії теж ні на хвилину не сумніваються в тому, що у них одна з найбільш смертоносних професій: «Шахтарі лізуть під землю, а ми на дорогу, де, як і під землею, далеко не все залежить від нас самих, — пояснює столичний водій одного з підприємств 39-річний Петро Жілько. — Не дай Бог, щось з машиною трапиться в тебе, або в іншого учасника руху, або лихач який ¬-небудь у тебе в'їде, підрізатиме …плюс постійно в напрузі перебуваєш, зосереджуєшся на дорозі, а це теж стрес».

Шахтарі, правда, готові з ними посперечатися. «Водій може зорієнтуватися на дорозі, а ось у нас, якщо що, на все воля Божа», — говорить шахтар Валентин Грушко. Йдуть працювати на дві найбільш небезпечні професії через схожі причини — у водії і шахтарі можна податися без вищої освіти: «А зарплата не найменша, — говорить прохідник з Донецька Ігор. — І стабільна, що рідкість для некваліфікованих працівників. І відпустка хороший .. .».

А ось будівельники вважають, що саме з цієї причини в їх сфері гинуть і калічаться. «Адже в будівництво часто приходять неофіційно підробити, багато молоді, людей, які не мають уявлення про те, як працювати з обладнанням, спорядженням, та й не завжди їм пояснюють техніку безпеки, -говорить висотник Олександр Шиян. — Професіонали не гинуть. Просто сторонніх людей у цій професії бути не повинно».

У Дніпрі гинуть боси

Цікаво, що в Дніпропетровську лідером за небезпекою виявився … керівник підприємства. У минулому році загинуло 6 начальників, що склало 16% від загальної кількості смертей в одному з бізнес-центрів Сходу України.

У територіальному управлінні Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області не змогли пояснити цей феномен, але уточнили, що найчастіше шефи вмирали не в кабінетах, а в ДТП.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Половина водіїв відмовиться від автомобіля на користь безпілотного таксі — опитування

3 червня 2017, 16:10

Водіїв змусять перейти «на літній час»

28 травня 2017, 17:24

Останні новини за сьогодні: