Новини / Суспільство / Під час заворушень в Косово поранено 15 українських миротворців
19 березня 2008, 08:11
Розмір шрифта: А А А

Під час заворушень в Косово поранено 15 українських миротворців

Під час заворушень в Косово поранено 15 українських миротворців, Косово, МВС України, миротворці, ООН
Під час заворушень в Косово поранено 15 українських миротворців

 Під час проведення спеціальної операції в м. Митровиця поранено 15 працівників Спеціального миротворчого підрозділу МВС України у Косово, повідомили у Департаменті зв’язків з громадськістю та міжнародної діяльності МВС України.

17 березня 2008 року під час проведення спеціальної операції зі звільненню захопленої території та приміщення суду в північній частині м. Митровиця сталося зіткнення противників незалежності Косового з поліцейськими силами ООН.

- У Белграді посилили охорону урядових і дипломатичних офісів

«Під час збройного протистояння протестувальники обстріляли будинок поліцейської станції та закидали територію гранатами. Унаслідок таких дій з використанням гранат (від 50 до 60 одиниць) було поранено 15 працівників Спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косовому, в тому числі важко поранено старшого лейтенанта спец підрозділу», — йдеться далі в повідомленні ДЗГ та МД МВС України.

Тяжко пораненого офіцера на гелікоптері доставлено до американського військового шпиталю. Усі інші працівники в даний час евакуйовані до польського Спеціального підрозділу поліції, розташованого у м. Митровиця, зазначається в повідомленні.

За даними ДЗГ, усього в оточеному протестуючими приміщенні з числа українського миротворчого персоналу перебували 50 працівників Спеціального миротворчого підрозділу та 9 працівників з 7 собаками Кінологічного миротворчого підрозділу МВС України.

Як повідомив сьогодні міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко: «Це серйозна НП для нас. Вперше таке (для України — прим. ред.) в миротворчій місії ООН на території Косова». Він також заявив, що вже проінформував керівництво держави про те, що сталося.

Сьогодні серби атакували спеціальні підрозділи поліції ООН, які за підтримки миротворців з НАТО узяли штурмом будівлю суду в косівському місті Мітровиця.

Напад дозволив втекти кільком сербам, які були заарештовані поліцією в понеділок під час операції в Мітровиці. Деякі з сербів були звільнені, коли демонстранти напали на автоколону, в якій перевозили заарештованих.

З розповідей очевидців, серби кидали в поліцейських каміння. Одна з поліцейських машин була підпалена. У відповідь ті намагалися розігнати розлючений натовп за допомогою сльозогінного газу. За твердженням представників КФОР, по солдатах також велася стрілянина з автоматичної зброї.

"Вісім солдатів КФОР отримали поранення від гранат, каменів і «коктейлів Молотова», — заявив журналістам представник французького контингенту КФОР Етьен дю Файе де ла Тур.

Щонайменше трьох поліцейських і двох солдатів було поранено вибухом. Учасники зіткнень, серед яких також є поранені, підпалили кілька автомашин, у тому числі і одну поліцейську. В результаті війська КФОР отримали наказ вийти із зони зіткнень.

«Ситуація достатньо серйозна, але поліція і війська НАТО готові діяти», — заявив прес представник косівської поліції. «53 людини арештовано за незаконне перебування на території, підконторльній місії ООН», — заявив в інтерв‘ю агентству представник поліції ООН.

Раніше, поліція ООН очистила будівлю суду на півночі Косова від сербів, які зайняли її в п’ятницю минулого тижня. Близько 100 поліцейських прийняли участь в цій операції в Мітровиці; десятки сербів арештовано.

Повідомляється, що вартові порядку застосували сльозогінний газ для розгону тисяч сербів, які зібралися у будівлі суду. Кілька демонстрантів і поліцейських отримали травми.

14 березня, співробітники окружного і громадського судів, а також прокуратури, серби за національністю, увірвалися у двір і будівлю суду в косівській Мітровиці, що на півночі Косова.

Ситуація була напружена, але в цілому мирна. Над будівлею суду були вивішені сербські прапори. Перед воротами припарковані машини швидкої допомоги, таксі і особисті автомобілі.

Слід зазначити, що серби — співробітники системи правосуддя протестують вже три тижні, вимагаючи повернення на свої робочі місця, з яких були звільнені в 1999 році.

Парламент Косова 17 лютого 2008 року в односторонньому порядку проголосив незалежність краю від Сербії. У зв'язку з цим в краю постійно проводяться різні акції протесту.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україна опустилася в рейтингу ООН по людському розвитку

25 березня 2017, 18:19

Де в Україні людей замінюють роботами

25 листопада 2016, 19:45

ООН може відкрити в Україні новий офіс по координації проектів

15 травня 2016, 21:26

Останні новини за сьогодні: