Новини / Суспільство / Українські туристи розширюють географію відпочинку
21 січня 2011, 17:51
Розмір шрифта: А А А

Українські туристи розширюють географію відпочинку

Українські туристи розширюють географію відпочинку, відпочинок, туризм, напрямки, туристична фірма, сервіс, тур
Українські туристи розширюють географію відпочинку

Уподобання українських туристів при виборі відпочинку в 2010 році змінилися. Виріс інтерес до більш дорогих напрямків, а самі туристи стали більш вимогливі до сервісу, а точніше — співвідношенню ціни і якості відпочинку. Між тим, звичні Туреччина і Єгипет не здають свої позиції і залишаються в лідерах країн, які українці вибирають для проведення літньої відпустки.

Популярні напрямки

«Так, однозначно переваги туристів у 2010 році змінилися. Моя думка базується, виходячи з продажу в період 2007-2010 рр.. Враховуючи, що рівень загального добробуту масового туриста покращився, попит був на більш дорогі курорти», — розповіла кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ директор туристичної компанії«Тесоро-Клуб»Лариса Калініченко.

Зокрема, за її словами, рівень продажів на такі масові напрямки, як Єгипет, Туреччина, Туніс, значно знизився. При цьому турист почав усвідомлювати потребу в подорожі, здійснювати передкупівельну оцінку альтернатив відпочинку. Таким чином, масові напрямки були змінені на відпочинок у Греції (острова Кос, Родос і Кріт), в Іспанії (узбережжя Коста Дорада, Коста Брава, Андалусія, о. Майорка).

У туристичній фірмі «Сам»підтверджують, що лідерами продажів влітку минулого року як і раніше були безвізові напрямки — Туреччина, Хорватія, Чорногорія, Туніс, але хорошим попитом користувалися і тури на іспанську Майорку і грецький Крит. Також спостерігався великий попит на тури по Україні, зокрема, Крим і Карпати.

У свою чергу директор з розвитку туристичної мережі «Феєрія мандрів» Андрій Зубатенко додає, що все більша кількість туристів обирають незвідані країни, вважаючи за краще поєднувати екскурсії з відпочинком на морі. За його словами, популярні В‘єтнам, Лаос, Камбоджа, М’янма, Таїланд, Кенія, США та ін

Все більшу популярність набирають і країни Карибського басейну. Також у зв‘язку з тим, що Ізраїль стає для громадян України безвізовим, вже зараз спостерігається збільшення інтересу і до цього напрямку.

Втім, багато українців вибрали Європу як місця для проведення літньої відпустки. Вона стала доступнішою, завдяки скасування візового режиму на літній сезон з такими країнами, як Болгарія, Хорватія і Чорногорія.

У цілому ж за підсумками 2010 року можна з упевненістю сказати, що динаміка розвитку туристичного бізнесу зростає. Поступово відкриваються нові, здебільшого екзотичні напрямки.

Сервіс, тенденції

Як відзначають в «Eta Ukraine Travel», ще на початку 2010 року помітно збільшився відсоток продажу турпакетів. Великою мірою це пов’язано зі зростанням популярності послуги «early booking», що дозволяє завчасно побудувати прогноз на майбутній сезон. При ранньому бронюванні фіксується ціна всього пакету, включаючи вартість квитків. Тобто виключається можливе подорожчання напередодні поїздки.

Також за підсумками 2010 року спостерігається ще одна тенденція:все більше туристів воліють не користуватися послугами туристичних компаній по цілому ряду напрямів, особливо якщо говорити про екзотичні країни. «Зараз забронювати туристу готелі безпосередньо і оплатити карткою — вже не проблема. Але деякі в результаті розуміють, що заплатили більше, ніж у туроператора, а деякі — навпаки, дуже істотно економлять, бо далеко не у всіх країнах готелі дають операторам знижки, а якщо дають — то не суттєві, і ціна безпосередньо виходить таки нижче», — Розповіла Аліна Руданець, заступник директора туроператора «Сага».

Звичайно, за словами представників компаній-операторів, туриста доводиться залучати винятковим сервісом. До речі, турист став ретельніше зважувати не тільки як його обслуговує вітчизняний оператор, а й чи відповідає пропонована ціна якості пропонованого відпочинку.

Прогнози на 2011 рік

Чого очікувати від ринку в році, що наступив як його гравцям, так і клієнтам? У «Eta Ukraine Travel» досить оптимістичні прогнози:збільшиться динаміка як в‘їзного, так і виїзного туризму. «Сподіваємося на введення безвізового режиму з Ізраїлем, це дасть величезний плюс для розвитку медичного туризму, в якому дуже зацікавлена наша компанія. Також ми очікуємо стабілізації туристичного ринку, який дуже постраждав у зв’язку з банкрутством туроператора «Kariya Tour». Сподіваємося на те, що 2011 рік буде легше в економічному плані для всіх туристичних компаній», — говорять представники компанії.

Очевидно, вартість турів залишиться на рівні літа 2010. У туристичній фірмі «Сам» впевнені, що навіть у випадку, якщо зарубіжні партнери піднімуть вартість розміщення або зміниться вартість транспортних послуг, то вартість турпакета на нашому ринку залишиться все одно низькою, виключно за рахунок демпінгу. «Навряд чи збільшиться географія пропозицій. Ми впевнені, що цього року туроператори підійдуть до вибору гарантованих програм ще більш зважено, ніж у минулому. Самі ми залишаємося в рамках пропозицій минулого року: Іспанія, Греція, Хорватія, Чорногорія, Таїланд і, звичайно, Туреччина», — розповіли менеджери.

А директор «Тесоро-Клуб» вказує на такі два головні чинники, як збільшення туристичного досвіду і нові чартерні програми. Згідно з її прогнозом, з урахуванням цих факторів у 2011-му переваги будуть віддані відпочинку на морських курортах в Європі та відпочинку в екзотичних країнах, але за наявності чартерних програм операторів (прямих перельотів).

Так чи інакше, переконана заступник директора туроператора «Сага», тільки ті фірми, які дійсно дорожать своїм туристом, які не «накручують» ціни і об'єктивно оцінюють свої послуги, залишаться на плаву. Незалежно від того, за якими напрямками і маршрутами вони працюють.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Відпустка-2017: почім відпочинок в Україні та Європі

2 червня 2017, 09:25

Як правильно спланувати відпустку: 5 простих правил

2 червня 2017, 09:09

Опитування показало, чи хочуть іноземці їхати в Україну після Євробачення

28 травня 2017, 13:25

Останні новини за сьогодні: