Новини / Суспільство / У столиці росте попит на боулінг
13 березня 2008, 08:25
Розмір шрифта: А А А

У столиці росте попит на боулінг

У столиці росте попит на боулінг, боулінг, боулінг-клуби, Київ, розцінки, інвестиції
У столиці росте попит на боулінг

Столичні боулінг-клуби переживають золоті часи. Хоча їх завантаження вже досягло 100%, попит на послуги закладів продовжує рости, що дозволило їм в нинішньому році в чергове підняти розцінки. Фахівці кажуть, що свою увагу на цей сегмент розваг вже звернули інвестори, які готові забудувати Київ і область новими прибутковими об‘єктами, інформує Деловая столица .

Як розповів директор з маркетингу компанії «Клуб 300» (боулінг-клуби «Махаон» і «Хамелеон») Руслан Богайчук, за останній рік кількість клієнтів їх закладів зросла як мінімум на 30%, що, на його думку, пов’язано із зростанням доходів населення. Солідарний з ним і начальник відділу продаж боулінг-клубу «Страйк» Михайло Горобейко, який відзначив, що якщо раніше ця гра вважалася розвагою для VIP-персон, то зараз покатати м‘яч не проти навіть школярі і студенти. За словами генерального менеджера компанії «VPS ЄС Україна», яка займається установкою устаткування для боулінгу, Костянтина Беліченка, цей вид відпочинку вподобали і корпоративні клієнти, які все частіше орендують цілі клуби для проведення вечірок і корпоративних свят. «У результаті на сьогоднішній день попит на послуги боулінг-клубів у столиці значно перевищує пропозицію. Пограти без попереднього бронювання доріжки в п’ятницю, суботу чи неділю зараз практично нереально», — говорить він.

На сьогоднішній день у Києві працює близько десятка боулінг-клубів, найбільш відомі серед яких, — «5 елемент», «Вітамін», «Максимум», «Махаон», «Хамелеон», «Страйк», «Ультрамарин», а також клуб у броварському ТЦ «Термінал». Але навіть якщо їх кількість зросте в два–три рази, вони все одно будуть не в змозі задовольнити зростаючий попит. «Наприклад, у Москві працюють 112 боулінг-клубів. У Києві, на мій погляд, могли б безбідно існувати понад півсотні подібних закладів», — повідомив Беліченко.

Мабуть, це і дозволяє власникам клубів постійно піднімати розцінки. Наприклад, в «Джамбо» вартість годинної гри в п‘ятницю і суботу увечері зросла нещодавно зі 198 до 216 грн., в неділю — зі 132 до 168 грн., а в решту днів — з 96 до 132 грн. Аналогічним чином вчинили й у «Вітаміні», мінімальна вартість годинної гри в якому зросла з 66 до 78 грн., а верхня планка піднялася з 198 до 204 грн. Щоправда, Горобейко основною причиною зростання цін називає збільшення орендних ставок і зарплат персоналу. Як сказала директор з маркетингу мережі «Вітамін» Марина Переверзєва, їх витрати за останній рік зросли на 10%.

 

Втім, експерти парирують, що орендні ставки для боулінг-клубів є одними з найнижчих в столиці — порядка $10 за кв. м, а термін окупності даних закладів за умови середньої вартості гри 100 грн за годину і п’ятигодинному завантаженню однієї доріжки на добу — близько року. Як розповів Беліченко, інвестиції в створення однієї доріжки становлять $30–50 тис., а чистий дохід від її здачі в оренду відвідувачам — $3–4 тис. в місяць. За його словами, крім цього заклад отримує прибуток від роботи бару, яка може досягати 50% доходів від основної діяльності.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: