Новини / Суспільство / Бельгія зважилася на серйозну реформу організації робочого часу
1 лютого 2013, 13:11
Розмір шрифта: А А А

Бельгія зважилася на серйозну реформу організації робочого часу

Бельгія зважилася на серйозну реформу організації робочого часу, Бельгія, ЗМІ, профспілки, робочий день, робочий час, реформа, гнучкий графік роботи
Бельгія зважилася на серйозну реформу організації робочого часу

У підсумку складних і тривалих переговорів профспілки та працедавці Бельгії дійшли згоди щодо змін у типовому робочому графіку, що є суттєвою реформою у відносинах соціальних партнерів, повідомляють в п‘ятницю, 1 лютого, бельгійські ЗМІ.

Вводиться гнучкий робочий день, збільшуються квоти на додатковий робочий час. Нові правила стосуються мільйонів працівників найманої праці.

Тепер робітник або службовець має право реорганізувати свій трудовий день, приходячи на роботу раніше або пізніше, щоб уникнути пробок на дорогах або підстроїтися під шкільний графік дітей. Обов’язкова умова при цьому: у певний відрізок часу всі працівники повинні бути на місці. Наприклад, з 9:00 до 15:00. Хтось може піти з роботи в 15:00, якщо він прийшов на робоче місце в 7:00.

Працівник повинен попросити про такий графік, а працедавець може відмовити йому тільки у виняткових випадках, пов‘язаних з серйозними проблемами в організації або з економічними обставинами.

На даний час квота дозволеного додаткового робочого часу становить 65 годин на квартал. Досягнута домовленість про її збільшення до 90 годин. Цей захід особливо вигідний для працівників, зайнятих не на повний робочий день, які хотіли б працювати більше.

Серед найбільш важливих заходів реформи називають також перерозподіл робочого часу відповідно до піків навантаження протягом року. На цей час працівники не можуть перевищувати квоту робочого часу, встановлену на квартал. Тепер цей сумарний час буде перераховано відповідно до річної програми, що дозволить підприємствам мобілізувати максимум працівників у піки робочого навантаження та скорочувати робочий час в спокійні періоди.

Хоча профспілки вимагають додаткової редакції тексту угоди для більш точних формулювань з цієї позиції, документ буде представлений раді міністрів Бельгії вже в п’ятницю 1 лютого.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Основні причини відмови в отриманні робочої візи в Європі

27 травня 2017, 17:58

Перепис населення в Україні: названо «ціну питання»

30 квітня 2017, 16:30

Останні новини за сьогодні: