Новини / Суспільство / Шоколад, як розпізнати підробку? види шоколаду
11 серпня 2012, 11:26
Розмір шрифта: А А А

Шоколад, як розпізнати підробку? види шоколаду

Шоколад, як розпізнати підробку? види шоколаду, шоколад, какао-боби, какао-масло, якість продукції
Шоколад, як розпізнати підробку? види шоколаду

Шоколад, наділяє гормонами радості, допомагає схуднути і зміцнює імунітет, так стверджують дієтологи. Але важко знайти в наш час на полицях справжній шоколад, багато шоколадок не володіють головним компонентом — какао-маслом, без нього шоколад не шоколад, а жалюгідна підробка. Какао-масло замінюють двома його еквівалентами, перший пальмове масло, яке потім змішують з тертим какао, в результаті отримують шоколад який тане при + 32? С (натуральний тане + 31? С). Другий ще більш шкідливий, синтетичний замінник роблять на основі лауринової кислоти, її змішують тільки з макухою — какао-порошком, такий шоколад липне до зубів, а тане при +35? С. Вивчіть інгредієнти вказані на етикетці, якщо знайшли в складі такі слова як «еквівалент», «замінник», значить це кондитерська плитка. Нехай вас не лякає такий інгредієнт як «лецитин», його використовують ще з 50 років, для зменшення в‘язкості шоколадної маси.

Виробники не завжди чесно вказують склад шоколаду, часом заявляючи в складі «какао-масло», якого немає в складі. Розпізнати підробку можна за зовнішнім виглядом. Справжній шоколад має глянсову поверхню без бульбашок, а матова плитка означає, що шоколад замінили дешевою підробкою какао — масла. Підроблений шоколад не тане в руках, кришитися, коли ви його ламаєте. Нерідко підроблений шоколад використовують у шоколадних цукерках або плитці з начинкою, так легше приховати підробку за родзинками, курагою, горішками, нугою, алкоголем.

В Європі, закон дозволяє замінювати какао-масло в кондитерських виробах тільки на 5%, у нас немає ніяких заборон, внаслідок чого, багато вітчизняних виробників, які колись робили шоколад відмінної якості, скотилися до другосортного виробництва.

Види шоколаду

Чорний шоколад, ви впізнаєте за рівнем вмісту какао — продуктів, кількість яких виробник вказує на етикетці великими цифрами на лицьовій частині обгортки; 74%, 80%, 60%, чим вище % тим шоколад корисніший і дієтичний, але не всім такий шоколад подобатися. А якщо на етикетці вказано 47 або 50%, це говорить про те що в шоколаді більше цукрової пудри, а значить він калорійніший. Середня калорійність темного шоколаду 400 — 550 ккал.

Молочний шоколад. На плитці молочного шоколаду не вказують рівень какао-продуктів. У молочного шоколаду вищий вміст цукрової пудри і сухого молока, ніж в темному шоколаді.

Білий шоколад, найкалорійніший, оскільки він не містить тертого або порошку какао, а тільки масло, сухе молоко та значну кількість цукрової пудри.

Шоколад може довгий час не псуватися, тому що не має відповідного середовища для формування мікроорганізмів. Найчастіше на ньому виникає білий цукровий наліт або жирове «посивіння». «Сивіє» шоколад через перепади температури, при високій температурі формується нетривка сполука какао-масла, крапельки якого збираються на поверхні. Цукровий наліт, з’являється з іншої причини; шоколад зберігали то в холоді, то теплі, внаслідок чого на ньому виникають крапельки вологи, вони розчиняють цукрову пудру в шоколаді, після пудра підсихає та залишає білясті сліди. Небезпеки для здоров'я подібні ефекти не становлять.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Російські кондитери підрахували втрати через українські мита

22 травня 2017, 16:58

Підтримати своїх. Україна введе спецмито на російський шоколад

20 травня 2017, 19:35

Останні новини за сьогодні: