Новини / Суспільство / У Гавані помер Фідель Кастро
26 листопада 2016, 14:52
Розмір шрифта: А А А

У Гавані помер Фідель Кастро

У Гавані помер Фідель Кастро, смерть, Фідель Кастро, похорон
У Гавані помер Фідель Кастро

Увечері 25 листопада в Гавані помер лідер Кубинської революції Фідель Кастро. Йому було 90 років. Про смерть Фіделя повідомляє офіційне кубинське інформаційне агентство Prensa Latina.

Брат покійного Рауль Кастро виступив по національному телебаченню зі зверненням. Він сказав, що тіло Фіделя буде, згідно з його волею, піддано кремації. Про похорон оголосять в найближчі години.

Фідель Кастро народився в 1926 році. Ще студентом приєднався до революційної угруповання, яке боролася проти діктатораФульхенсіо Батісти. Активні дії він почав в 1953 році зі штурму казарм Монкада. Купці революціонерів довелося відступити — вони були погано озброєні і ще гірше підготовлені. Після невдалого штурму Монкада Фідель був засуджений до 15 років в'язниці, в 1955-му звільнений за амністією. У Мексиці Кастро зібрав загін революціонерів для нового етапу боротьби з диктатурою. Висадка прибули на судні «Гранма» повстанців в 1956 році поклала початок партизанської війни, що закінчилася вигнанням Батісти.

1 січня 1959 року Фідель прямував вулицями Гавани переможцем. На Кубі почалася ера Кастро. Вона тривала до 2008 року, коли важко хворий лідер формально передав всю владу своєму братові Раулю. У Фіделя Кастро — шість синів від різних шлюбів і позашлюбна дочка. Правда, вона вважає за краще жити в США і давно вже стала противницею кубинського режиму.

Після перемоги революції в 1959 році Фідель Кастро керував країною, займаючи посади голови Держради, голови Ради міністрів і першого секретаря правлячої Комуністичної партії Куби.70 відсотків кубинців не знають іншого лідера, окрім Фіделя Кастро.

Фідель Кастро увійде в історію. Йому беззастережно поклонялися, його люто ненавиділи. Починав він як революціонер, борець за свободу кубинського народу, а закінчив як диктатор і ідеологічний банкрут. У всякому разі, саме таку оцінку йому дають західні ЗМІ.

Сам Фідель ще в молодості заявив: «Історія мене виправдає».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Померла Народна артистка України

  26 квітня 2017, 07:56

  Один з кращих воротарів України помер в 36 років

  7 квітня 2017, 09:09

  Останні новини за сьогодні: