Новини / Суспільство / Творець «Одноклассников» ощасливив британців мировою угодою
30 листопада 2009, 07:07
Розмір шрифта: А А А

Творець «Одноклассников» ощасливив британців мировою угодою

Творець «Одноклассников» ощасливив британців мировою угодою, Одноклассники, Альберт Попков, соціальна мережа
Творець «Одноклассников» ощасливив британців мировою угодою

Соціальна мережа «Одноклассники» і її засновник Альберт Попков уклали мирову угоду з британською компанією I-CD Publishing, що звинувачувала Попкова в крадіжці у неї задуму сайту. Керівництво I-CD Publishing признається, що «щасливе від такого результату».

Британська компанія I-CD Publishing улагодила в позасудовому порядку свої спори із засновниками соціальної мережі «Одноклассники» Альбертом Попковим і компанією Odnoklassniki Ltd, якій належить популярний портал. Компанія з Туманного альбіону звинувачувала росіян в тому, що вони незаконно використовували її ідеї для створення сайту для пошуку колишніх однокласників.

Виконавчий директор I-CD Publishing Алістер Кроуфорд (Alastair Crawford) повідомив GZT.RU, що сторонам вдалося виробити взаємоприйнятне рішення в ніч з вівторка на середу відразу після першого засідання лондонського суду у цій справі. «Я не можу назвати умови операції, оскільки це конфіденційна інформація, але я щасливий від такого завершення» – відзначив Кроуфорд.

У прес-службі «Одноклассников» GZT.RU заявили, що поки не готові коментувати угоду з I-CD Publishing. Мобільний номер Альберта Попкова протягом дня був недоступний.


Історія крадіжки

Британська I-CD Publishing і аффільовані з нею Carlene Investment Ltd і Passado Ltd подали позов до Вищого суду Лондона проти Попкова і «Одноклассников» у лютому 2008 року.

Як випливає з судових матеріалів (їх копія є у розпорядженні GZT.RU), Попкова звинувачували в тому, що він використовував розробки I-CD Publishing, створюючи «Одноклассников», а також порушив контракт, який забороняв працювати на конкуруючі проекти.

Річ у тому, що з 2000 року Попков працював в британській компанії штатним програмістом, а в 2003-2006 роках очолював відділ розробок. Одночасно Попков відповідав за запуск в Росії соціальної мережі Passado: він був повинен вивчити російський ринок соціальних мереж, зареєструвати доменне ім‘я і зібрати шкільну базу даних.

Російська версія Passado дійсна була запущена, але проіснувала недовго і була закрита в квітні 2006 року. Зате проект «Одноклассники», розроблений Попковим в 2002 році, виявився більш ніж успішним. Британська I-CD вимагала, щоб їй передали всі доходи проекту, закріпили за нею торгівельну марку «Одноклассники», доменне ім’я і програмне забезпечення мережі.

Альберт Попков ніколи не визнавав себе винним і стверджував, що на момент створення «Одноклассников» проект Passado був виділений в самостійну компанію, тому умови його контракту з I-CD Publishing не мають значення.

 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Блокування російських соцмереж привела до різкого зростання Facebook в Україні

23 травня 2017, 08:44

Творці нової української соцмережі: Головне на старті — це довіра людей

23 травня 2017, 07:54

Гроші є. Гройсман хоче підвищити соцстандарти в Україні на 2 місяці раніше

17 травня 2017, 16:53

Мрія: як безкоштовно отримати квартиру в Україні

11 травня 2017, 10:56

Останні новини за сьогодні: