Новини / Суспільство / Чому люди дивно поводяться в ліфті?
10 жовтня 2012, 21:30
Розмір шрифта: А А А

Чому люди дивно поводяться в ліфті?

Чому люди дивно поводяться в ліфті?, ліфти, психологія спілкування, тривога
Чому люди дивно поводяться в ліфті?

Кожен день всі ми користуємося ліфтом, але не надаємо цьому ніякого значення: заходимо, натискаємо кнопку, стоїмо нерухомо та виходимо. Але ось дослідники вважають, що наша поведінка під час цього процесу свідчить про приховану тривогу.

Доктор Лі Грей з Університету Північної Кароліни в Шарлотті присвятив короткотривалій та нічого не значущій у житті людини подорожі між поверхами ціле дослідження.

«Ліфти стають цікавим соціальним простором, де діє незвичайний етикет, — пояснює він. — З соціальної точки зору вони є дуже цікавим, але найчастіше досить незручним місцем».

Чи Грей простежив, коли людина заходить в ліфт і повертається обличчям до дверей. Коли входить хтось ще, ця людина інстинктивно трохи відходить убік.

Вчений вважає, що в такій ситуації краще за все стояти по діагоналі один до одного, адже так між тими, хто ввійшов буде найбільша відстань.

Коли в кабінці з'являється третій — утворюється трикутник, а коли є четвертий — всі стають по чотирьох кутах ліфта, утворюючи квадрат.

А от всім іншим, хто буде заходити в кабінку, буде складніше: вони повинні будуть швидко оцінити ситуацію та зробити рішучу дію, щоб зайняти правильну позицію.

«Зазвичай, зустрічаючись з іншими людьми, ми знаходимося від них на відстані витягнутої руки. А в більшості ліфтів це неможливо, що робить ситуацію незвичною і незвичайною», — говорить професор психології з Вільного університету в Берліні Бабетта Ренненберг.

У ліфті незнайомі люди завжди відчувають себе дискомфортно, тому, щоб уникнути цієї ситуації, психологи рекомендують уникати зорового контакту.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Thyssenkrupp почне продаж ліфтів, які рухаються по горизонталі (відео)

18 грудня 2016, 16:17

Через недосипання ти виглядаєш понуро та непривабливо

8 вересня 2013, 19:49

Взаємна підтримка — запорука здоров'я

20 серпня 2013, 22:05

Останні новини за сьогодні: