Новини / Суспільство / Рада повертає «куточки бойової слави» в школах і вузах
22 лютого 2017, 08:45
Розмір шрифта: А А А

Рада повертає «куточки бойової слави» в школах і вузах

Рада повертає «куточки бойової слави» в школах і вузах, депутати, куточок бойової слави, навчальні заклади, Герої України, АТО
Рада повертає «куточки бойової слави» в школах і вузах

Депутати зобов‘язали школи створювати меморіали, присвячені бійцям АТО.

Школи зобов’язані влаштувати і систематично оновлювати інформаційно-меморіальні стенди про Героїв України, пишуть Вести.

А органи місцевого самоврядування — забезпечити публікації про подвиги Героїв України в друкованих виданнях, перейменувати вулиці в їхню честь. А також привласнити школам імена воїнів АТО і встановити меморіальні дошки на їх будинках. У пояснювальній записці до постанови йдеться, що «українці повинні мати почуття гордості за своє військо».

«Одні таблички збивають, інші вішають. Рада імплементує радянські практики, — говорить політолог Андрій Золотарьов. — За радянських часів в кожній школі працювали ленінські куточки, куточки бойової слави тепер все повторюється. Але це адміністративно-примусові практики, які дискредитують саму ідею і призводять до зворотного ефекту. Людей, які у нас завідують ідеологією і пропагандою, постійно зносить в початок 20 століття, коли формувалися тоталітарні режими».

Очевидно, спірність таких методів розуміє і частина депутатів, оскільки голосів за постанову було на порядок менше, ніж під час голосування за попередній закон (як за закон голосував парламент). З фракції «Блок Петра Порошенка» кнопки «За» натиснув тільки 71 депутат зі 140. Утрималися депутати, які в цілому підтримують бійців АТО, — Василь Брензович, Віктор Пинзеник, Оксана Продан. Не голосував і син президента Олексій Порошенко, а також сестра військового прокурора Марія Матіос, екс-журналісти Мустафа Найєм і Ольга Червакова, політик-блогер Віталій Чепинога (всі були зареєстровані на засіданні). Крім того, не голосували Надія Савченко і Семен Семенченко.

У коментарі «Вістям» Семенченко сказав, що фізично не був присутній в залі.

«Але я попросив апарат Ради зарахувати мій голос «За». Сам текст постанови я не читав, але підтримую його суть — я підтримаю всі ініціативи, які допоможуть увічнити пам'ять героїв АТО, і неважливо, якими методами», — сказав нардеп.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Альтернативна базова освіта в Україні: що таке еко-школи і чому там вчать дітей

  28 травня 2017, 16:42

  Для депутатів готують «глобальне» рішення

  10 квітня 2017, 15:24

  Яких прав не дає безвізовий режим

  9 квітня 2017, 17:11

  Останні новини за сьогодні: