Ќовини / —усп≥льство / ”крањнц≥ не можуть закрити ‘ќѕ» ≥ воюють з чиновниками
6 лютого 2017, 19:18
–озм≥р шрифта: ј ј ј

”крањнц≥ не можуть закрити ‘ќѕ» ≥ воюють з чиновниками

”крањнц≥ не можуть закрити ‘ќѕ» ≥ воюють з чиновниками, б≥знес, перев≥рки, ‘ќѕ, чиновники
”крањнц≥ не можуть закрити ‘ќѕ» ≥ воюють з чиновниками

¬≥тчизн€н≥ п≥дприЇмц≥ все част≥ше страждають в≥д свав≥лл€ м≥сцевоњ влади. «а даними –ади б≥знес-омбудсмена, к≥льк≥сть скарг украњнського б≥знесу на органи м≥сцевого самовр€дуванн€ за останн≥й квартал 2016 року, пор≥вн€но з попередн≥м, зросла б≥льш, н≥ж на 40%.† р≥м ≥ншого, п≥дприЇмц≥ незадоволен≥ ≥ низькою квал≥ф≥кац≥Їю рег≥ональних чиновник≥в.як зазначив б≥знес-омбудсмен ”крањни јльг≥рдас Ўемета, вал скарг повС€заний з подальшою реформою децентрал≥зац≥њ. ¬ оф≥с≥ б≥знес-омбудсмена в≥дзначають: м≥сцева влада все част≥ше гр≥шать порушенн€ми з-за передач≥ њм б≥льших повноважень.

 р≥м того, Ї проблеми в законодавств≥ щодо створенн€ нових обТЇднаних територ≥альних громад, що св≥дчить про певн≥ ризики дл€ реформи. Ѕ≥льш≥сть за€в украњнських п≥дприЇмц≥в були повС€зан≥ з наданн€м адм≥н≥стративних послуг, м≥сцевим управл≥нн€м майном, правонаступництвом функц≥й, переданих центральними органами влади м≥сцевим, а також з земельними питанн€ми.

Ќайчаст≥ше украњнський б≥знес був незадоволений д≥€ми податкових орган≥в (майже половина ус≥х звернень), силових структур†Ч 19%,†законодавчими ≥н≥ц≥ативами, а також д≥€ми госрегул€торных служб†Ч по 8%.

як зазначила виконавчий директор ™вропейськоњ б≥знес-асоц≥ац≥њ √анна ƒеревТ€нко, проблеми у взаЇминах з державною машиною практично у вс≥х однаков≥†Ч ≥ малого, ≥ середнього, ≥ великого б≥знесу. ѕ≥дприЇмц≥, €к ≥ ран≥ше незадоволен≥ серв≥сом низькоњ €кост≥, корупц≥Їю, надм≥рною зарегульован≥стю та бюрократизац≥Їю.

–≥зниц€†лише в масштабах ф≥нансових ≥ тимчасових втрат, €к≥ в≥дчувають представники малого, середнього ≥ великого б≥знесу.

Ђ” великих п≥дприЇмств, на в≥дм≥ну в≥д др≥бного б≥знесу, Ї б≥льший юридичний ресурс дл€ врегулюванн€ тих чи ≥нших питань. јле ≥ вони несуть велик≥ втрати в≥д неправом≥рних або необірунтованих д≥й держорган≥в. ” них б≥льше проблем з кап≥талом ≥ персоналомї,†Ч зазначила†јнна ƒеревС€нко. ƒуже часто б≥знес стикаЇтьс€ ≥ з перев≥р€ючими органами. ≤ нер≥дко п≥дприЇмц≥ до к≥нц€ не розум≥ють, дл€ чого саме до них прийшли. ™ випадки, коли той чи ≥нший держорган перев≥р€ють на предмет корупц≥йних д≥й ≥ Ђп≥д роздачуї потрапл€ють, наприклад, компан≥њ, що зд≥йснюють постачанн€ њм того чи ≥ншого обладнанн€ або товару.

ќбход€ть перев≥р€юч≥ органи ≥ моратор≥й на перев≥рки б≥знесу, вишукуючи шл€хи проникнути на п≥дприЇмства.ЂЌ≥чого не заважаЇ завести крим≥нальну справу по в≥дмиванню грошей, пособництво тероризму або просто за€вити, що на п≥дприЇмств≥ закладена бомба, ≥ отримати доступ до будь-€кому прим≥щенню в обх≥д заборони. ј при необх≥дност≥ ≥ зовс≥м заморозити д≥€льн≥сть того чи ≥ншого б≥знесу на час розгл€дуї,†Ч розпов≥в голова јсоц≥ац≥њ малого та середнього б≥знесу  иЇва –услан —оболь.

ѕочаст≥шали перев≥рки ƒержком≥с≥њ з трудових в≥дносин, €ка не п≥дпадаЇ п≥д д≥ю моратор≥ю. „асто цим ≥ користуютьс€ шахрањ. ѕ≥д вигл€дом прац≥вник≥в ƒержпрац≥, вони нав≥дуютьс€ на п≥дприЇмство ≥ отримують в≥д п≥дприЇмц≥в по 10-15 тис. грн Ђштраф≥вї за т≥ чи ≥нш≥ порушенн€.

Ќайб≥льше зараз в≥д перев≥рок страждають продавц≥ алкоголю ≥ тютюну. Ќезважаючи на те, що ¬ищий господарський суд скасував постанову  ињвради про заборону продажу алкоголю в ћј‘ах, ларьки ран≥ше благополучно знос€ть або в≥двоз€ть на штрафмайданчики, зв≥дки забрати њх п≥дприЇмц≥ не можуть н≥ п≥д €ким приводом.

Ђћенше за все зараз страждають продавц≥ лотерей, дит€чих товар≥в, продуктов≥ магазини, але ≥ т≥ стали бо€тис€, що у будь-€кий день до них можуть прийтиї,†Ч каже —оболь.ќстанн≥ два роки п≥дприЇмц€м не вдаЇтьс€ отримати дозволи на встановленн€ к≥оск≥в. ” кращому випадку, вони подовжують оренду вже ≥снуючих ћаф≥в. ™ труднощ≥ ≥ з закритт€м ‘оп≥в.Ђ«араз закрити ‘ќѕ, €кому б≥льше пТ€ти рок≥в майже неможливо. ¬ податков≥й вимагають документи та дов≥дки, €ких у багатьох вже давно немаЇ. я вже мовчу про черги в держустановах. ≤ в переважн≥й б≥льшост≥ випадк≥в достукатис€ до чиновник≥в не виходитьї,†Ч додаЇ –услан —оболь.

« ≥ншого боку, говорить √анна ƒеревС€нко, п≥дприЇмц≥ стали б≥льш св≥домими ≥ об≥знаними про своњ права. ¬они почали активн≥ше обТЇднаютьс€ ≥ б≥льш завз€то в≥дстоювати своњ ≥нтереси.

Ђ“ак, Ї т≥, хто вибираЇ шл€х п≥кет≥в, перекритт€ дор≥г тощо, јле стало набагато б≥льше тих, хто не хоче платити хабара ≥ домагаЇтьс€ справедливост≥ в судах. јле Ї де€к≥ питанн€, €к≥, наприклад, без законодавчих зм≥н вир≥шити просто не вийдеї,†Ч зазначила†ƒерев'€нко.

¬ онтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

«найшли помилку в текст≥? ¬ид≥л≥ть њњ мишою ≥ натисн≥ть CTRL+Enter
Ћист у редакц≥ю
¬и не авторизувались.
якщо у вас вже э обл≥ковий запис ¬ урсе.ua, ув≥йд≥ть або зареЇструйтесь.
ваш коментар:

„итайте також:

ќстанн≥ новини за сьогодн≥: