Новини / Суспільство / Українці в жовтні отримають додатковий вихідний день
2 жовтня 2015, 16:32
Розмір шрифта: А А А

Українці в жовтні отримають додатковий вихідний день

Українці в жовтні отримають додатковий вихідний день, День захисника України, Покрова Пресвятої Богородиці
Українці в жовтні отримають додатковий вихідний день

14 жовтня в Україні відзначатимуть День захисника України
Жителі України в середу, 14 жовтня 2015 року, отримають додатковий вихідний день у зв‘язку зі святкуванням Дня захисника України. Відповідна норма міститься в законі «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України (щодо встановлення святкового дня — День захисника України)».

День захисника України є новим святом для нашої країни, який відзначається тільки з 2014 р

Вперше з ініціативою скасувати святкування «радянського» Дня захисника Вітчизни 23 лютого Президент України Петро Порошенко виступив під час своєї промови на День Незалежності України в 2014 р

«Словосполучення» захисник Вітчизни «перестало бути абстрактним ритуальним висловлюванням. Воно наповнилося конкретним змістом, багатим на подвиги українського воїнства, безліччю битв і дат. Я наполягаю: Україна ніколи більше не буде відзначати свято з військово-історичного календаря сусідньої держави. Ми будемо шанувати захисників своєї Вітчизни, а не чужої», — заявив тоді Порошенко.

Вже 14 жовтня 2014 Порошенко символічно заснував нове для нашої держави свято — День захисника України, тим самим скасувавши свято 23 лютого.

«З метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості постановляю: установити в Україні свято — День захисника України, який відзначати щорічно 14 жовтня», — йдеться в указі глави держави № 806/2014.

5 березня 2015 Верховна Рада зробила День захисника України 14 жовтня вихідним днем.

«Установа в день свята Покрови Пречистої Богородиці Дня захисника України як державного свята матиме духовно-патріотичне об’єднавче значення для громадян України, а також сприятиме впорядкуванню календаря державних свят в Україні відповідно до сучасних політичних реалій та потреб суспільства», — говорилося в пояснювальній записці до ухваленого законопроекту.

Відзначимо, що 14 жовтня в Україні також відзначається велике релігійне свято — Покрова Пресвятої Богородиці. Завдяки шанобливому ставленню українського козацтва за цим святом закріпилася ще й друга назва — Козацька Покрова, а у свідомості народу воно стало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, доблесть, мужність і лицарство. Пізніше, вже в 20 столітті, козацькі традиції передалися борцям за незалежність України — Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії, а в роки Другої світової війни багато українців — солдатів радянської армії перед боєм з нацистами зверталися до Господа і Діви Марії з молитвою про порятунок і перемогу.

У 1999 р тодішній Президент України Леонід Кучма заснував 14 жовтня Как День українського козацтва.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Президент нагородив українських воїнів — героїв АТО

14 жовтня 2016, 17:41

14 жовтня МАУП відсвяткувала Покрову

22 жовтня 2010, 12:02

Останні новини за сьогодні: