Новини / Суспільство / Поліцейська форма підсилює підозрілість людей
14 лютого 2017, 09:56
Розмір шрифта: А А А

Поліцейська форма підсилює підозрілість людей

Поліцейська форма підсилює підозрілість людей, поліцейська форма, упередження, дослідники
Поліцейська форма підсилює підозрілість людей

Пильність «поліцейського» несвідомо посилюється по відношенню до людей, які одягаються певним чином

Канадські дослідники прийшли до висновку, що носіння поліцейської форми може посилювати упередження людини. Робота вчених опублікована в журналі Frontiers in Psychology, передає N + 1.

Зокрема, носіння поліцейської форми змушує індивіда звертати більше уваги на осіб в одязі, яка може викликати асоціації з низьким соціально-економічним статусом, наприклад в худі (толстовка з капюшоном).

Поліцейські часто працюють в умовах, коли їм необхідно швидко оцінити навколишнє оточення і зреагувати на загрозу. У деяких випадках офіцери судять про потенційну небезпеку людини за її зовнішнім виглядом, що часом призводить до помилок і викликає осуд з боку суспільства. Оскільки ряд робіт, в тому числі і стенфордський експеримент, вказують на те, що одяг може вплинути на самосприйняття людини, автори нового дослідження вирішили перевірити, який ефект викликає носіння форми поліцейського.

Психологи провели три експерименти. У першому 28 студентів, одягнені або в форму поліцейського, або автомеханіка, повинні були якомога швидше визначити, яку форму має предмет, який з‘явився на моніторі, і натиснути певну кнопку. Паралельно на екрані з’являвся відволікаючий стимул: особа білої або темношкірої людини, людини в дорогому костюмі і людини в худі (на думку вчених, вона повинна була викликати у випробовуваних асоціації з низьким соціально-економічним статусом).

З‘ясувалося, що учасників, які одягали форму поліцейських, сильніше, ніж «автомеханіків», відволікають люди в худі. У присутності цього стимулу, вони майже на 20 мілісекунд повільніше справлялися з основним завданням. При цьому дослідники не помітили різниці в реакції «правоохоронців» на темношкірих і білих людей.

Повторний експеримент зі зміненим дизайном, в якому брали участь 28 інших студентів, показав аналогічні результати: «поліцейських» сильніше відволікали люди з імовірно низьким соціально-економічним статусом. У той же час, коли 56 добровольців в додатковому дослідженні проходили ті ж тести в повсякденному одязі, такого ефекту виявлено не було.

Психологи роблять висновок про те, що одяг поліцейського може впливати на сприйняття людини. На їхню думку, пильність індивіда в такому одязі несвідомо посилюється по відношенню до людей, які одягаються певним чином. Однак вчені не можуть однозначно стверджувати, що худі асоціювалося у випробовуваних з низьким статусом, так як деякі дослідження показують зв’язок між носінням балахона і кримінальною активністю. Крім того, в дослідженні брала нечисленна група студентів, тому результати необхідно перевірити на більшій і різнорідної вибірці.

Авторам дослідження не вдалося виявити зв‘язок між кольором шкіри і реакцією випробовуваних, проте в ЗМІ періодично з’являються повідомлення, в яких «правоохоронців» звинувачують в расизмі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Чи задоволені українці своїм життям — дослідження Держстату

4 березня 2017, 16:32

Мобільні гаманці: користувачі назвали найбільші недоліки

16 лютого 2017, 14:46

Тролем в інтернеті може стати будь-яка людина

14 лютого 2017, 10:14

Останні новини за сьогодні: