Новини / Суспільство / Соціологи зафіксували втрату українськими чоловіками ролі добувача
19 травня 2013, 08:27
Розмір шрифта: А А А

Соціологи зафіксували втрату українськими чоловіками ролі добувача

Соціологи зафіксували втрату українськими чоловіками ролі добувача, гендерні проблеми, чоловіки, українці, зобов’язання
Соціологи зафіксували втрату українськими чоловіками ролі добувача

Більшість жителів України згодні з тим, що гендерна і соціальна роль чоловіків у сучасному суспільстві зазнали змін і в суспільстві відчувається гострий дефіцит «справжніх чоловіків». Так вважають 65% респондентів (76% жінок і 51% чоловіків). Про це свідчать дані соціологічного опитування компанії Research & Branding Group.

Крім того, 63% опитаних (73% жінок і 50% чоловіків) вважають, що манери і поведінка сучасних чоловіків стали менш «мужніми», а роль чоловіків у сім‘ї знизилася: вони все частіше заробляють менше грошей, ніж дружини, не приймають важливі сімейні рішення — 54% опитаних (64% жінок і 41% чоловіків).

На думку жителів України, найбільш притаманними рисами сучасних українських чоловіків є: мужність, сила (15%); розум, інтелект (12%); образ мисливця, годувальника (11%); господарність (9%); надійність (8%); матеріальна забезпеченість (8%); працьовитість, образ трудівника (7%); порядність (6%); чесність (6%); образ захисника і опори в житті (5%), дбайливість (5%)і доброта (4%).

 

На думку жителів України, найбільш притаманними рисами сучасних українських жінок є: хазяйновитість (22%); розум, інтелект (12%); зовнішня привабливість, краса (11%); образ гарної матері (11%); ніжність, жіночність (9%); дбайливість (7%); образ створює затишок берегині сімейного вогнища (6%); доброта (6%); вірність (6%); працьовитість, образ трудівниці (5%); мудрість (5%); порядність (5%); незалежність (5%) і діловитість, образ бізнес-леді (4%).

 

Більше половини жителів України (52%) вважають, що стереотип «чоловік-годувальник» в даний час ослаб, третина (30%) вважають, що цей стереотип аж ніяк не змінився, а кожен десятий респондент (11%) вважає, що такий стереотип посилився.

Серед жінок частка тих, хто вважає, що стереотип «чоловік-годувальник» ослаб, більше, ніж серед чоловіків (61% проти 41%), а серед чоловіків більше, ніж серед жінок, тих, хто вважає, що такий стереотип не змінився (37% проти 25%) або посилився (15% проти 9%).

 

Думки жителів України щодо зміни стереотипу «жінка-господиня» розділилися: 38% опитаних вважають, що стереотип «жінка-господиня» в даний час ослаб і приблизно стільки ж (36%) вважають, що цей стереотип аж ніяк не змінився, а кожен п’ятий респондент (21%) вважає, що такий стереотип посилився.

Як показують результати опитування, в сучасному українському суспільстві переважають два типи чоловіків «обтяжений зобов‘язаннями» (28%) і «нуль зобов’язань» (27%), кожного п‘ятого українського чоловіка віднесли до типу «эгоцентрик, типовий холостяк» (20%), а кожен десятий — до типу «сучасний і на крок попереду» (11%).

 

Серед жінок більше, ніж серед чоловіків, частка тих, хто вважає, що в сучасному українському суспільстві все більше чоловіків належать до типу «нуль зобов’язань» (35% проти 18%), а серед чоловіків більше, ніж серед жінок, тих, хто вважає, що в Україні все більше чоловіків, належать до типу «обтяжений зобов'язаннями» (33% проти 24%).

 

Донецька компанія Research & Branding Group провела дослідження громадської думки з 19 по 29 квітня 2013 року серед 2178 осіб по всій Україні. Очікувана середня похибка вибірки складає +-2,2%. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: