Новини / Суспільство / Городян заманюють в лікарняні каси
4 березня 2011, 09:29
Розмір шрифта: А А А

Городян заманюють в лікарняні каси

Городян заманюють в лікарняні каси, реформа охорони здоров'я, обстеження, ліки, лікарняна каса, Маріуполь
Городян заманюють в лікарняні каси

Із внесків пацієнтам оплатять обстеження та ліки. Внески підуть на лікування в стаціонарі.

Реформа охорони здоров‘я набирає обертів. Поки фахівці розробляють проект державного медичного страхування, чиновники на місцях шукають інші варіанти латання дір у фінансуванні лікарень.

 — Введення страхової медицини не буде панацеєю. Адже лише деякі підприємства зможуть сплачувати страхові поліси своїх працівників, — визнають в Донецькій облдержадміністрації.

І як альтернативу пропонують розвивати мережу так званих лікарняних кас.

Наприклад, в Маріуполі вже створили єдину міську лікарняну касу, яка буде оплачувати діагностику і лікування пацієнтів у стаціонарах міських лікарень. Ця «страховка» охоплює практично всі хвороби, крім СНІДу та грибкових уражень шкіри.

 — Якщо мова йде про життя і смерть, на виплати для реанімації пацієнта обмежень немає. Якщо справа стосується хронічних захворювань, планових процедур — пацієнту дається 2 500 гривень на рік, — пояснила КП голова наглядової ради Маріупольської міської членської благодійної організації «Міська лікарняна каса» Наталія Артюх. — Але чим більше членів буде в касі, тим вищими будуть виплати. На заробітну плату співробітникам, оренду приміщення для організації, оплату комунальних послуг ми беремо всього 7% від усіх відрахувань, решта йде на ліки та обстеження пацієнтів.

В Маріупольській міській лікарняній каси поки що трохи більше 2 000 членів. Приймають поки що не всіх — тільки городян, які працюють та їхніх дітей. «Зелене» світло пенсіонерам дадуть, коли назбирається більше 10 000 членів. Для того, щоб зареєструватися, потрібно просто написати заяву і зробити перший внесок — всього 10 гривень. У подальшому кожен місяць потрібно відраховувати по 25. Тут є варіанти — пацієнт може або сам щоразу платити безпосередньо касу, або за бажанням, у нього будуть автоматично утримувати цю суму з заробітної плати.

 — А от у донецьких міських «лікарках» лікарняних кас немає, — розводять руками в місцевому управлінні охорони здоров’я. — Більшість установ обходяться спонсорською допомогою.

Пункти Маріупольської міської лікарняної каси містяться в міській лікарні № 2 (тел.: (0629 -51-12-29) і на пр. Перемоги, 1 (тел.: (0629-40-17-43).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

«Рошен» продає фабрику в Маріуполі

22 березня 2017, 11:07

Кияни можуть пройти медобстеження на столичних ринках

20 березня 2017, 16:35

Аптеки перестануть закуповувати імпортні ліки

14 лютого 2017, 08:49

В Україні ціни на ліки з відшкодуванням вартості визначать як в Європі

30 січня 2017, 16:43

Останні новини за сьогодні: