Новини / Суспільство / Україна зайняла 68-е місце в рейтингу процвітаючих країн
25 жовтня 2008, 08:10
Розмір шрифта: А А А

Україна зайняла 68-е місце в рейтингу процвітаючих країн

Україна зайняла 68-е місце в рейтингу процвітаючих країн, процвітаючої країни, Австралія, рейтинг країн, Legatum Institute, рівень життя, Україна, Центр досліджень соціальних процесів, В’ячеслав Ковтун
Україна зайняла 68-е місце в рейтингу процвітаючих країн

Австралія визнана самою процвітаючою країною в світі. Вона стала лідером в свіжому рейтингу обнародуваному Legatum Institute. Україна зайняла 68-е місце. Про це пише газета «Справа».

Оцінка держав проводилася по 44 параметрам, серед яких рівень доходу, економічний розвиток і задоволеність життям людей в країні. Враховувалися також такі показники, як здоров‘я нації, наявність якісної освіти і релігійна свобода. «Метою нашого рейтингу є визначення рівня процвітання не самої країни, а її населення, задоволеності життям всіх громадян», — пояснює Вільям Інбоден віце-президент Legatum Institute.

Україна в рейтингу займає 68-е місце, Росія опинилася на 57-му, а Білорусь — на 78-му.

«Позитивними сторонами розвитку України є висока конкурентоспроможність ринку і хороший рівень освіти в країні. Найбільш вразливими місцями є рівень життя і здоров’я українців», — говорить Райан Стрітер, начальник проектів Legatum Institute.

На думку укладачів рейтингу, Україна могла б зайняти місце і вище, але цьому перешкодила політична нестабільність. «Оранжева» революція в Україні в 2004 році стала початком нової епохи реформ, дала надії на стабільність і зростання економіки. З тих пір ситуація з свободою слова покращала, але подальші реформи були зупинені політичними сварками і корупцією. Крім того, в Україні одні з найвищих показників розповсюдження ВІЧ в світі", — говорять в Legatum Institute.

Оптимістичніше на місце України в рейтингу дивиться директор Центру досліджень соціальних процесів «Експерт» Вячеслав Ковтун. Експерт вважає, що соціальні стандарти життя населення підвищуються, а політична нестабільність на добробут не впливає. «Економіка України вже давно адаптувалася до політичних неладів і не реагує на них», — говорить Вячеслав Ковтун.

Фахівці Legatum Institute також прийшли до висновку, що головним показником задоволення людей життям в країнах з низьким рівнем доходу (до 10 тисяч доларів на людину в рік) є рівень заробітної плати. Важливу роль для бідних країн грають також сімейний затишок і релігія. Так, наприклад, Йемен, який зайняв останнє, — 104-і — місце в рейтингу, є найбільш релігійною країною, проте рівень життя і доходів у нього найменший.

У багатих же країнах (дохід більше 20 тисяч доларів на людину в рік) основним критерієм є якраз нематеріальні показники. Такі як можливість здобування освіти, доступ до якісної медицини. Крім того, у всіх країнах, що увійшли до першої п'ятірки рейтингу, спостерігається високий рівень довіри до уряду.

Найрозвиненіша система освіти, на думку укладачів рейтингу — в Австрії, найбільш здоровий спосіб життя ведуть австралійці, а у Фінляндії працює найбільш ефективний уряд, який забезпечує високий рівень життя своїх громадян.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: