Новини / Суспільство / В Україні вводять безкоштовну медичну послугу
28 грудня 2019, 08:03
Розмір шрифта: А А А

В Україні вводять безкоштовну медичну послугу

В Україні вводять безкоштовну медичну послугу, рання діагностика новоутворень, сімейний лікар, пацієнт, мамографія
В Україні вводять безкоштовну медичну послугу

Інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень будуть безкоштовними для українців. Національна служба здоров‘я України оплатить лікарням ці послуги за підвищеним тарифом. У Програмі медичних гарантій на це виділено близько 1 мільярда гривень. Про це повідомили в прес-центрі Національної служби здоров’я.

«Впровадження ранньої діагностики онкозахворювань дає можливість врятувати тисячі життів наших громадян. Саме тому мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія і бронхоскопія — визначені пріоритетними послугами та будуть безкоштовними для українців. На це в програмі медичних гарантій, на 2020 рік виділено близько 1 мільярда гривень», — йдеться в повідомленні.

На інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень слід обов'язково мати направлення від сімейного лікаря або іншого лікаря.

Підставою для проведення безкоштовних інструментальних досліджень є і вік пацієнта. Мамографія призначається жінці 40 років і старше, гістероскопія — від 50 років і старше. Езофагогастродуоденоскопія, цистоскопія, бронхоскопія для пацієнтів від 50 років і старше, колоноскопія — від 40 років і старше.

Ендоскопія буде декількох видів, зокрема, діагностична, з забором аналізу біопсії і з лікувальною маніпуляцією. Гістологічні обстеження теж входять у вартість, тобто будуть безкоштовними для пацієнта. Всі обстеження проводитимуться з дотриманням стандартів знеболення.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні можуть скасувати декретну відпустку для деяких категорій громадян

18 квітня 2017, 20:04

Медичне страхування: які послуги дорого обійдуться українцям

17 березня 2017, 15:05

У Моз назвали тарифи на послуги сімейних лікарів

1 грудня 2016, 18:36

Останні новини за сьогодні: