Новини / Суспільство / У ВСУ на строкову службу закликатимуть офіцерів запасу
2 березня, 21:04
Розмір шрифта: А А А

У ВСУ на строкову службу закликатимуть офіцерів запасу

У ВСУ на строкову службу закликатимуть офіцерів запасу, офіцери запасу, військова служба, кафедра військової підготовки, контракт
У ВСУ на строкову службу закликатимуть офіцерів запасу

У цьому році на строкову службу в армію будуть закликати офіцерів запасу. Про це розповів виданню АрміяInform начальник відділу комплектування офіцерським складом управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗС України полковник Сергій Волков.

Йдеться про офіцерів запасу у віці до 43 років, які не проходили військової служби, але закінчили кафедри військової підготовки, отримали військове звання офіцерського складу та знаходяться в запасі.

За словами Волкова, для цієї категорії військових відповідно до закону «Про військовий обов‘язок і військову службу» передбачена військова служба за призовом для осіб офіцерського складу. Рішення про призов щорічно приймає керівництво ЗС України.

«Про те, що офіцерів запасу закликатимуть 1 квітня, як повідомили деякі ЗМІ, я не впевнений. Тому що терміни призову, обсяги, військово-облікові спеціальності визначають накази Міністра оборони України та начальника Генерального штабу. Поки що жодного наказу не видано, і не визначені терміни, коли їх закликати, але початкова організаційно-планова робота в військкоматах з цією категорією військовослужбовців вже йде. Збирають послужні картки, уточнюють картотеки, кількість цих офіцерів», — розповів Волков.

Він зазначив, що відповідальність і організація цієї роботи покладено на військові комісаріати. Туди вони повинні з’явитися і пройти медогляд. Але вже після того, як визначать обсяги облікових спеціальностей. Ці офіцери повинні відповідати умовам для проходження служби за станом здоров‘я і не мати відстрочок. На цю категорію поширені такі ж відстрочки, як і для строковиків.

«Потім у військкоматах проведуть атестаційні комісії, і після цього офіцерів можуть закликати на військову службу — на 18 місяців. Закликають шляхом зарахування слухачами курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації військових вузів. Три місяці дано на підготовку за військово-обліковою спеціальністю. І потім — призначення для проходження військової служби, як правило, не бойових частинах ЗСУ», — підкреслив полковник.

Він додав, що офіцерів запасу не залучають до участі в операції Об’єднаних сил (ООС). За 6 місяців з дня призову вони можуть укласти контракт на проходження військової служби на строк від 1 року. Якщо укладають контракт, то їх можуть залучити до участі в ООС. Після закінчення 18-місячного терміну служби їх звільняють встановленим порядком в запас.

Раніше стало відомо, що міністр оборони України Андрій Загороднюк виступає за скорочення терміну призову в армію і за залучення солдатів строкової служби до служби за контрактом.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українську армію забезпечили новою зброєю, технікою і боєприпасами

20 травня 2017, 19:39

Останні новини за сьогодні: