Новини / Суспільство / Верховний суд: коли можна примусово відчужувати приватну власність
27 лютого 2019, 08:09
Розмір шрифта: А А А

Верховний суд: коли можна примусово відчужувати приватну власність

Верховний суд: коли можна примусово відчужувати приватну власність, примусове відчуження приватної власності, бюджет, сплата обов’язкових платежів до бюджету
Верховний суд: коли можна примусово відчужувати приватну власність

Про це йдеться у відповідній постанові Верховного суду у справі № 874/4/17 від 13 лютого 2019 року.

Позивач посилався на необхідність розміщення та обслуговування об‘єктів, пов’язаних з видобутком корисних копалин загальнодержавного значення, на земельній ділянці, що перебуває у власності відповідача. Також йшлося про те, що третя особа, яка здійснює видобуток цих корисних копалин, є одним з найбільших бюджетоутворюючих суб‘єктів господарювання в даному районі. Крім цього, власник ділянки не погодився продати його за ціною, встановленою при експертну грошову оцінку.

Верховний суд як касаційна інстанція відмовила у задоволенні позову. Він виходив з того, що позивач не мотивував, в чому полягає загальнодержавний інтерес, який обумовлює необхідність примусового відчуження ділянки, а саме по собі прихильність на ньому корисних копалин загальнодержавного значення не свідчить про наявність такого інтересу. До того ж ініціатором викупу (відчуження) ділянки виступає приватне підприємство, яке здійснює господарську діяльність, пов’язану з видобутком корисних копалин для забезпечення власних комерційних інтересів, що свідчить перш за все про комерційний характер такої ініціативи.         Крім цього, забезпечення робочих місць і сплата обов‘язкових платежів до бюджетів є обов’язком роботодавця, яка нерозривно пов‘язана із здійсненням господарської діяльності. Тому це також не може характеризувати такі обставини як «виняткову необхідність» в розумінні Закону і бути підставою для примусового відчуження. У цій частині позивач також не довів, що такі потреби територіальної громади, як зайнятість населення та сплата обов’язкових платежів до бюджету, можна забезпечити тільки шляхом примусового відчуження земельної ділянки, і що вони не можуть бути забезпечені на звичайних договірних умовах.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що компанія ISTIL ініціювала кримінальну справу стосовно керівника управління капітального будівництва Міноборони за тендер на будівництво житлового комплексу на земельній ділянці, що належить компанії. На думку компанії, під гаслом «Житло для військовослужбовців української армії» у неї намагаються відняти земельну ділянку, що належить їй за законом. Також повідомлялося про те, що логістичний центр «Арктика» в Києві продали через систему сетах. Лот включав земельну ділянку, комплекс для зберігання продуктів харчування, рибну ярмарок, адміністративний корпус і механічну майстерню.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні створять раду міжнародних експертів для боротьби з корупцією

1 червня 2017, 20:38

Поїхати в ЄС недорого: як економити на квитках, їжі та ночівлі

25 травня 2017, 13:38

Кабмін прив'язав виплати бюджетникам до прожиткового мінімуму

22 травня 2017, 13:32

Що дасть план Гройсмана

14 травня 2017, 15:54

Останні новини за сьогодні: