Новини / Суспільство / Українці розповіли, чи вірять вони у дружбу на роботі
30 квітня 2017, 17:43
Розмір шрифта: А А А

Українці розповіли, чи вірять вони у дружбу на роботі

Українці розповіли, чи вірять вони у дружбу на роботі, дружба на роботі, колеги, колектив
Українці розповіли, чи вірять вони у дружбу на роботі

Більшість українців переконані, що дружба на роботі залежить від самих людей. Разом з тим, 5% опитаних і серед чоловіків, і серед жінок впевнені, що дружні відносини та робочі процеси несумісні взагалі. Про це розповіла LIGA.net спеціаліст експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Катерина Криворученко.

За її словами, взаємовідносини між колегами є досить непростим питанням. Деякі вважають, що співробітники повинні бути ввічливими, намагатися допомогти один одному, а деякі — навпаки, що варто тримати відстань, бути безпристрасним.

Згідно з новим дослідженням Міжнародного кадрового порталу hh.ua, 17% жінок і 19% чоловіків вірять у дружбу між колегами.

З одного боку, вважається, що дружній клімат в колективі сприяє продуктивності у досягненні результатів. З іншого — психологи стверджують, що дружба не завжди є доречною в робочому процесі.

Жінки більш схильні вірити, що звичайні ділові відносини з іншими співробітниками можуть стати запорукою справжньої дружби.

Згідно з даними опитування, 73% жінок вказують, що якість і надійність дружніх відносин залежать від самих людей, а не від обставин. Так само вважають і 70% опитаних чоловіків. Вони зазначають, що кожен випадок є індивідуальним і все залежить від бажання людей. Якщо колеги хочуть побудувати дружні взаємини, то налагодження відносин цілком реально.Кожна шоста представниця прекрасної статі вважає, що робота зближує. Якщо люди проводять разом більше восьми годин кожен день, то не дивно, що відносини можуть стати більш довірливими. 19% чоловіків погоджуються: немає нічого дивного в тому, що з часом колеги починають зближуватися, адже робота — це місце, де співробітники не тільки заробляють гроші, але й спілкуються на різні теми.

У той же час 5% жінок негативно ставляться до існування дружби між співробітниками, стверджуючи, що дружба і робота є несумісними. Серед чоловіків 5% респондентів також вважають, що існування відносин, які не стосуються роботи, є несприятливим чинником для роботи. Вони припускають, що люди можуть використовувати дружбу для досягнення власних цілей: щоб домогтися кар‘єрного росту, підвищення зарплати і т. д.

Кожна сьома респондентка ніколи не мала дружніх відносин з партнерами по роботі.

Втім, 86% жінок дружать на роботі і вважають це корисним як для робочого процесу, так і для власної продуктивності. Вони стверджують, що навіть спілкуються сім’ями, зустрічаються в неформальній обстановці і разом проводять вихідні та святкові дні. Серед чоловіків також значна частина респондентів (77%) подружилися з співробітниками — спочатку були звичайними знайомими, яких об'єднувала тільки робота, а з часом стали приятелями. А ось кожен четвертий українець ніколи не пробував подружитися з колегами.Українці в більшості випадків позитивно ставляться до дружби між колегами. Більш того, іноді вдаються до флірту, що також, на їх думку, сприяє створенню теплої атмосфери в колективі.

Більшість чоловіків і жінок з числа «білих комірців» побудували дружні відносини на роботі і позитивно відгукуються про свій досвід. Встановлення теплих взаємин у колективі найчастіше сприяє робота над спільними проектами.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у березні 2017 року. В опитуванні взяли участь 915 респондентів з усієї України.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

5 звичок, які допоможуть отримати підвищення

6 липня 2015, 09:34

Позичальникам кредитних спілок дозволили не платити колекторам

1 травня 2015, 08:41

Світові продажі предметів мистецтва в 2014 р досягли рекордних 51 млрд євро

13 березня 2015, 22:05

В Україні активізувалися «чорні» колектори

16 грудня 2014, 09:53

Останні новини за сьогодні: