Новини / Суспільство / Сьогодні Всесвітній день сну
17 березня 2017, 10:18
Розмір шрифта: А А А

Сьогодні Всесвітній день сну

Сьогодні Всесвітній день сну, Всесвітній день сну, сон, недосипання
Сьогодні Всесвітній день сну

Сьогодні, 17 березня, в Україні та інших країна відзначають Всесвітній день сну.

Вперше Всесвітній день сну (World Sleep Day) був проведений 14 березня 2008 року і відтоді проводиться щорічно, в п‘ятницю другого повного тижня березня, в рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з проблем сну і здоров‘я.

Щороку заходи в рамках дня присвячені певній темі.

Сон — особлива форма існування організму, не менш складна, ніж денне неспання. Під час правильного сну організм відновлює сили, витрачені на денну активність, «приводить себе в порядок». Саме тому здорова людина прокидається з відчуттям свіжості і припливу сил.
У Всесвітній день сну активізується соціальна реклама, влаштовуються конференції і симпозіуми, присвячені підвищенню обізнаності про важливість сну, проблемам сну і впливу розладів, пов’язаних з його порушенням, на здоров‘я людини і суспільство в цілому.
Збалансоване харчування, правильна організація режиму дня, достатній час для сну — необхідні умови для збереження фізичного та психічного здоров’я на довгі роки. В середньому кожна людина проводить уві сні третину свого життя. Під час сну у нас спостерігається мінімальний рівень мозкової активності і знижені реакції. Доведено, що тривалі періоди «недосипу» негативно позначаються на якості життя: пропадає почуття гумору, з‘являється дратівливість, замкнутість, зацикленість на одних і тих же проблемах. Втрата всього лише 4 годин сну знижує реакцію на 45%. Погіршується пам’ять, можливе загострення різних захворювань.

Медики називають поганий сон щаблем до майбутніх інсультів, інфарктів, гіпертонії та інших серйозних захворювань. У той же час нормальний сон — один з дієвих способів профілактики серцево-судинних і багатьох інших захворювань, ожиріння.

Фахівці стверджують, що недосипання не тільки знижує працездатність, а й призводить до нервових розладів. Сон допомагає мозку позбутися всього зайвого, «зчищаючи» з нейронних сполук непотрібні білки.

Для того щоб висипатися, досить слідувати декільком простим правилам.

Намагайтеся не накопичувати періоди «недосипу». Не варто приймати перед сном алкоголь і кофеїн продукти — вони негативно впливають на нервову систему.
Відомо, що шкодить якості сну і те, якщо ви лягаєте спати голодним або, навпаки, добре наївшись. Після вечері і до сну повинно пройти близько 4-х годин.
Однак спати багато — не менш шкідливо, ніж недосипати. На думку вчених, ідеальна тривалість сну дорослої людини становить 7-8 годин на добу. Деякі фахівці вважають, що жінкам потрібно додаткова година сну, тому що вони більш емоційні. Дітям для нормальної роботи організму необхідно спати не менше 10 годин на добу. Повноцінний сон може знизити у них прояви синдрому дефіциту уваги і гіперактивності і поліпшити поведінку.

Нехай це свято буде ще одним приводом приділити увагу своєму сну, а, значить, і здоров'ю.

Цікаво, що в липні в Фінляндії відзначається популярне свято — День соні.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Користь липового чаю

26 березня 2017, 10:48

Сила раннього ранку

26 березня 2017, 10:22

Сбербанк Росії досліджує сон вкладників

20 серпня 2015, 11:40

Останні новини за сьогодні: