Новини / Суспільство / На які зарплати звуть українців на роботу в Польщу та Чехію
13 березня 2017, 15:49
Розмір шрифта: А А А

На які зарплати звуть українців на роботу в Польщу та Чехію

На які зарплати звуть українців на роботу в Польщу та Чехію, сезонні вакансії, заробітна плата, польща, Катерина Мащенко
На які зарплати звуть українців на роботу в Польщу та Чехію

З початком весни стали з‘являтися сезонні вакансії як від українських роботодавців, так і від наших найближчих сусідів — у Польщі та Чехії.

«Найширший асортимент пропозицій очікується на початку квітня», — розповідає Катерина Мащенко, керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна. В топі пошуку — садівники і ландшафтні дизайнери, т. к. стартував сезон облаштування прибудинкових територій; студенти на час відпусток штатних співробітників, але з перспективою постійного працевлаштування (маркетологи, юристи, бухгалтери, програмісти, тестувальники ігор, водії, адмінперсонал); будівельники, в тому числі для виконання ремонту квартир і їх перепланування, — покупці все частіше шукають житло з початковим ремонтом, а «перекроювання» квартир і будинків стало затребуваним у більшого числа українців у зв’язку зі спрощенням правил оформлення перепланування. Також є попит на репетиторів і аграріїв у зв‘язку із прийдешнім ЗНО і з початком польових робіт відповідно.

«При цьому, порівняно з минулим роком, приріст вакансій в агросфері склав 150%, — говорить Тетяна Пашкіна, HR-експерт. — Причина — «немодность» цих професій в останнє десятиліття і, як наслідок, брак подібного роду фахівців».

Аграрії, садівники, озеленювачі

З початком польових робіт уже розпочався пошук сезонних робітників в аграрні компанії: механіків сільськогосподарської техніки (з/п від 12 тис. грн на місяць), озеленювачів (5-7 тис. грн на місяць), менеджерів з продажу насіння, добрив і самих рослин. В останньому випадку доведеться працювати в розплідниках рослин або в офісі аграрних компаній (5-7 тис. грн в місяць + відсотки від обсягу продажів). І, безумовно, перевага віддається кандидатам з аграрною освітою, адже успішність продажів буде залежати від того, наскільки продавець зможе дати кваліфіковану пораду щодо підбору потрібного сорту рослин і розповісти, в який грунт, у якому місці стоїть його садити.

Також затребувані садівники і ландшафтні дизайнери (5-10 тис. грн в місяць, залежно від складності робіт) — все більше житлових комплексів будується за містом, і в гонитві за клієнтами забудовники здають житло в експлуатацію вже з облагородженою прибудинковою територією: з клумбами, газонами та декоративними деревами. Такі фахівці цієї весни можуть претендувати на зарплату від 10 тис. грн в місяць за восьмигодинний робочий день.
Знайти роботу можна і в межах міста. Комунальні підприємства пропонують вакансії з благоустрою міських газонів. За подібну роботу навіть без досвіду готові платити 6 тис. грн в місяць.

Студенти на час канікул
На сайтах великих компаній і рекрутингових агентств вже з’явилися форми заявки для студентів на стажування з подальшим працевлаштуванням. «Пік таких пропозицій припаде на квітень-травень — роботодавці шукають працівників, які б могли замінити на час літніх відпусток штатний персонал. Як правило, потрібні маркетологи, юристи, бухгалтери, програмісти, тестувальники ігор, водії, адмінперсонал тощо», — розповідає Катерина Мащенко, керівник експертно-аналітичного центру. — Незважаючи на те, що працевлаштування носить тимчасовий характер, шанс залишитися в штаті досить великий. Адже в компаніях зацікавлені в гнучких, креативних молодих співробітників, які в курсі нових тенденцій і прагнуть до розвитку. Залежно від посади, платити за стажування обіцяють від 5 тис. грн в місяць».

В таких країнах як Польща, Чехія, Німеччина, Данія і навіть Австралія, де найбільш прогресивний аграрний сектор, в рамках міжнародних програм з обміну студентами є потреба в учнів та випускників аграрних внз з України в віці від 18 до 35 років, — говорять в компанії Any Way, що займається питаннями стажувань за кордоном. — Справа в тому, що для наших студентів тамтешня зарплата баснословна — від 40 тис. грн в місяць, і вони, що називається, зубами тримаються за роботу і працюють старанніше, ніж місцева молодь. Ця підробіток вигідна нашим студентам ще й тому, що, набравшись досвіду у досвідчених аграріїв і зібравши певну суму, після повернення в Україну вони відкривають власні дрібні господарства».

Репетитори, вихователі, медики табору
У розпалі попит на педагогів. «Шукають репетиторів для випускників шкіл, так і для майбутніх першокласників, — розповідає Анна Самойленко, засновник експрес-курсів підготовки до ЗНО «Тести на ОК». — Для підготовки до ЗНО найчастіше цікавляться педагогами, які рік-два тому закінчили профільний вуз і самі здавали ЗНО. До таких репетиторів у школярів більше довіри, адже молоді викладачі ще недавно самі були «в їх шкурі». Молодим репетиторів готові платити від 100 грн/год».Репетитори затребувані тому, що відповідальніше готуватися до ЗНО школярів змусило скорочення кількості спеціальностей і вузів, в які можна подавати документи (раніше можна було подавати 15 заяв на 5 спеціальностей, зараз — 9 заяв на 4 спеціальності). Особливим попитом користуються викладачі математики. «З-за того, що в минулому році 15% випускників не змогли подолати пороговий бал з цього предмету, в цьому році випускники серйозніше поставилися до його підготовки», — пояснює Тетяна Юденко, репетитор з математики та фізики. Плюс до всього працюючі батьки вже починають підшукувати нянь на літо для дітей дитсадівського віку. Їм готові платити від 80 грн/год. Педагогів і медиків запрошують працювати і в дитячі табори вихователями на зарплату від 12 тис. грн/місяць.

Ресторатори, веломеханики, менеджери з прокату
Потрібні будуть і веломеханики (їм готові платити від 6 тис. грн/місяць) — катання на велосипедах, як вид активного відпочинку, в Україні стає все популярнішим і особливо затребуване в весняно-літній період. «Вже розробляють умови конкурсу, за результатами якого буде відомо, на скільки в цьому році буде більше точок муніципального байк-шерінга, — говорить Дмитро Білоцерківець, радник мера Києва. — Також відкриються точки прокату роликів».
Приватні підприємці за 5-6 тис. грн/місяць шукають працівників у пункти прокату сегвеев, електросамокатів, смарт-дошок, роллерсерфов і т. д. Їх завдання — стежити за справністю цієї техніки і обслуговувати її.

Також з приходом весни традиційно відкриваються літні майданчики кафе і ресторанів, з‘являються стритфуды і лаундж-зони. Тому потрібні люди для продажу їжі та напоїв на весняно-літній сезон. У столиці за таку роботу пропонують від 5 тис. грн в місяць плюс чайові.

Сезонні робітники за кордон
На сезонні польові роботи (з/п від 10 злотих/годину (60-70 грн), відрядний працю за домовленістю), дипломованих аграріїв (до 100 тис. грн/місяць), виноробів (100 тис. грн/місяць), а також будівельників (до 60 тис. грн/місяць) кличуть у Польщу і Чехію. «Попит на українців завжди був високий — на таку роботу місцеві жителі йдуть неохоче, та й невигідні «свої» роботодавцю, їм потрібно платити значно більшу з/п. Але зараз кількість таких вакансій в Польщі і Чехії збільшилася. Причина: через посилення видачі віз з-за недавніх терактів в Європі зменшилася кількість українців, які працюють в Німеччині та Данії. І там звільнилося багато робочих місць, але «свої» не настільки вигідні, тому шанс на працевлаштування з’явився у більшого числа найближчих і менш багатих сусідів — поляків і чехів», — пояснює Тетяна Пашкіна, HR-експерт.Сантехніки, електрики, плиточники
Весна — час ремонтів. І в цьому сезоні через спрощення правил оформлення перепланування бажаючих кардинально змінити своє житло (збільшити кімнати за рахунок лоджій, об'єднати санвузли тощо) очікується більше. «Шукають невеликі будівельні бригади з 3-4 чоловік: сантехнік, електрик, гипсокартонщик і плиточник, — каже Євген Лісничий, менеджер з підбору персоналу компанії «Затишний будинок». — Оплата відрядна, є робота і на ставку 5-7 тис. грн/нед. «Крім того, продажу квартир, порівняно з минулими роками, впали. Щоб залучити покупців, будівельні компанії намагаються пропонувати їм житло з початковим ремонтом і, відповідно, шукають фахівців і бригади для цього», — додає Вадим Андрєєв, менеджер з продажу компанії LinevichGroup.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Все більше українців починають платити податки в Польщі

30 травня 2017, 15:45

Українцям стали ще гірше платити: борги по зарплатах ростуть

29 травня 2017, 14:21

Останні новини за сьогодні: