Новини / Спорт / Федерація плавання заборонить костюм, в якому побито 17 рекордів світу
1 квітня 2008, 09:14
Розмір шрифта: А А А

Федерація плавання заборонить костюм, в якому побито 17 рекордів світу

Федерація плавання заборонить костюм, в якому побито 17 рекордів світу, Міжнародна федерація з водних видів спорту, ФІНА, плавання, костюм LZR Racer, головний тренер збірної Росії з плавання, Олександр Клоков, костюм Speedo — FS-PRO
Федерація плавання заборонить костюм, в якому побито 17 рекордів світу

Міжнародна федерація з водних видів спорту (ФІНА) може заборонити використання на Олімпійських іграх в Пекіні новітнього плавального костюму, розробленого британською компанією Speedo. Це рішення може бути ухвалене під час чемпіонату світу з плавання на короткій воді, який пройде в Манчестері з 9 по 14 квітня, повідомляє РІА «Новости».

З тих пір, як 13 лютого 2008 року Speedo презентувала свій новий плавальний костюм LZR Racer, плавці, що використовують його, побили 17 світових рекордів. Зокрема, за останні вісім днів 12 нових світових досягнень було встановлено на чемпіонаті Європи в Ейндховені і в рамках олімпійського відбору збірної Австралії з плавання в Сіднеї. У створенні костюма брали участь фахівці NASA, Австралійського інституту спорту, Університету Отаго (Нова Зеландія) і низки інших науково-дослідних інститутів.

Як стверджують творці нового костюма, він має найменший в порівнянні з аналогами опір з водою, що дозволяє плавцям в LZR Racer краще стартувати, швидше прискорюватися і проходити повороти з меншими втратами часу.

Проте головний тренер збірної Росії з плавання Олександр Клоков у п'ятницю поставив під сумнів дійсний ефект від використання новинки. На його думку, використання цього костюма не може поліпшити поточні результати спортсменів більш ніж на 0,03 секунд, а град нових світових рекордів пояснюється блискучою формою лідерів світового плавання, які одночасно є обличчям рекламної кампанії Speedo.

«Звичайно, прогрес рухається вперед, нові технології приводять до поліпшення результатів, але при цьому я можу сказати тільки одне: ті спортсмени, які вигравали раніше, виграють і зараз», — заявив Клоков.

«У нас, на жаль, на сьогоднішній момент немає спринтерів. Навіть якщо надіти на них космічний скафандр, швидше вони зараз не пропливуть», — наголошує наставник збірної Росії.

Серед тих, хто використовує новий костюм Speedo, такі зірки плавання, як Майкл Фелпс, Райан Лохте, Наталі Кафлін (всі — США), Грант Хекетт, Імон Салліван, Ліббі Трікетт, Стефані Райс, Емілі Сібом (всі — Австралія) та інші.

У попередньому плавальному костюмі Speedo — FS-PRO, запущеному у виробництво у березні 2007 року, було побито 21 світовий рекорд.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: