Новини / Спорт / Перемога «Донецька» над принциповим суперником
2 березня 2009, 08:38
Розмір шрифта: А А А

Перемога «Донецька» над принциповим суперником

Перемога "Донецька" над принциповим суперником, спорт, баскетбол, змагання, БК Донецьк, БК Хімік, українська Суперліга, палац спорту Дружба, Ігорс Міглінієкс, Олівер Поповіч, Пі Джей Таккер

Грою з «Хіміком» БК «Донецьк» не тільки перервав невдалу серію з трьох поразок, але і вирішив головну турнірну задачу – увійшов до трійки кращих команд української Суперліги.

На паркеті палацу спорту «Дружба» був повержений не просто бронзовий призер чотирьох останніх чемпіонатів, а головний конкурент команди Ігорса Міглінієкса в боротьбі за бронзу цієї першості.

Цієї дуелі чекали, робили різні прогнози, але мало хто міг припустити, що розв‘язка трапиться тільки в другому овертайме.

Почали команди не поспішаючи, за стартові дві з половиною хвилини закинувши лише один м’яч на двох. Оборона працювала на відбій у обох команд, але до середини першого періоду вигравали все ж таки дончане – 12:7. Господарі були удачливіші під кільцем суперника, майже всі відскоки діставалися дончанам, і до кінця першого періоду на табло горіли цифри 21:14.

Друга десятімінутка носила схожий характер, за пару хвилин до сирени на перерву дончане пошли в максимальний відрив — +16, проте дуже швидко розгубили перевага і в роздягальню пошли ведучи всього +3 – 41:38.

У перерві наставник гостей щось підрегулював в тактиці «Хіміка», проте Ігорс Міглінієкс завів підопічних емоційно, і дончане тут же зробили ривок 10:0. За 15 хвилин до фінальної сирени господарі вели 55:40, а гості виставили на паркет повністю українську п‘ятірку. Здавалося, що це кінець і БК «Донецьк» практично оформив перемогу, проте інакше думав Олівер Поповіч – наставник «Хіміка». Він дав передих сильним легіонерам, а як тільки вони ступили на паркет, переваги «Донецька» як не бувало. 71:66 і інтрига повернулася в поєдинок.

За хвилину до кінця матчу «Хімік» навіть вийшов вперед 82:80, проте Таккер реалізував обидва штрафних. За 4 секунди до сирени Фамутімі закинув м’яч в кільце «Донецька» а за миті до кінця знову ж таки Таккер врятував ситуацію, порівнявши рахунок – 84:84 – овертайм. Перша п'ятихвилинка, важко повірити, знову дала нічийний результат – 92:92. У нервовому другому овертайме був ривок дончан 8:0, були багато порушень правив, заміна Таккера і невдалий останній кидок Фамутімі. 104:101 – остаточний рахунок зустрічі, яка виводить дончан на третє місце в турнірній таблиці.