Новини / Спорт / Збірна України з футзалу вийшла на ЄВРО-2016
23 березня 2015, 15:18
Розмір шрифта: А А А

Збірна України з футзалу вийшла на ЄВРО-2016

Збірна України з футзалу вийшла на ЄВРО-2016, футзал, гол, Олександр Косенко, Євро 2016

Команда тренера збірної з футзалу Олександра Косенка виграла всі три матчі у своїй групі — пише Кременчук Спортивний.

Україна — Данія 5:2

Голи: Білоцерківець (5, 9), Д. Сорокін (5), Овсянніков (10, 11) — Лухт (14), Йоргенсен (38)

Україна: Литвиненко — Білоцерківець, Овсянніков, Бондар, Д. Сорокін — А. Сорокін, Фетьку, Разуванов, Валенко — Рогачов, Кордоба, Журба, Іваняк, Савенко.

Данія: Ход — Фальк, Ларсен, Д. Йенсен, Я. Йенсен — Менгель, Ель-Каз, Йоргенсен, Вейс — М. Йенсен, Ларсен, Кнудсен, Лухт.

Бельгія — Україна 2:9

Голи: Білоцерківець(1, 12, 20, 27, 30), Д. Сорокін (24), Бондар (28), Іваняк (36), Кордоба (37) — Реда (7), Сабабти (10)

Бельгія: Морант — Лусіо, Дюжакьер Раху, Шайбай — Сабабти, Ньюкерманс, Труссар, Канаріс — Ель Гаадауи, Салхі, Балі, Реда, Кло.

Україна: Литвиненко — Білоцерківець, Овсянніков, Бондар, Д. Сорокін — Валенко, Кордоба, Фетьку, Разуванов — А. Сорокін, Рогачов, Журба, Овсянніков, Іваняк, Савенко.

Україна — Азербайджан 3:2

Голи: Білоцерківець (5), А. Сорокін (26), Іваняк (33) — Едуардо (31), Журба (40, автогол)

Україна: Іваняк — Бондар, Д. Сорокін, Овсянніков, Білоцерківець — Журба, Фетьку, А. Сорокін, Разуванов — Кордоба, Валенко, Рогачов, Литвиненко, Савенко. Тренер: Олександр Косенко.

Азербайджан: Буранелло — Едуардо, Фарзалиев, Аугусто, Амадеу — Рафаел, Човдаров, Финео, Фараджзаде — Мамедкаримов, Борисов, Багіров, Атаєв, Гусейнлі. Тренер: Фаустіно Перес.

Арбітри: Ф. Лумбрерас, Ф. Діас (обидва — Іспанія).

Попереджені: Аугусто (11), Атаєв (10), Рафаель (22), Борисов (32).

21 березня. Баку. СК Серхедчи

У групі 4 перед заключним туром склалася ситуація, коли дві кращі команди Україна і Азербайджан в очному протистоянні визначали володаря першого і другого місця, а відповідно пряму путівку на ЄВРО і додаткові матчі «плей-офф». У збірної Азербайджану було відразу два серйозних козира перед цією зустріччю. Перший — це домашня підтримка, оскільки матчі цієї групи проходили в Баку. Другий — це турнірна ситуація. Господарям для першого місця в групі було достатньо і нічиєї.

Українці з перших хвилин продемонстрували агресивний настрій на цю гру, окупувавши володіння суперника. Вже на 5-й хвилині вдалі дії на п‘ятачку Белоцерковца вивели нашу команду вперед-1:0. Більше голів у першому таймі забито не було і все найцікавіше розгорнулося в таймі номер два. Олександр Сорокін подвоїв перевагу українців і незабаром господарі перейшли на гру в п’ять польових. Ця тактика принесла їм успіх, і за 9 хвилин до закінчення матчу Едуардо скоротив розрив у рахунку до одного м‘яча, що обіцяло нервову кінцівку. Варто відзначити блискучу гру в ці хвилини нашого голкіпера Іваняк, який демонстрував у рамці чудеса реакції, а на 33-й хвилині показав, що і з точністю у нього все гаразд. Піймавши м’яч, після удару суперника Євген швидко зорієнтувався в ситуації, вискочив на оперативний простір до 6-метрової динии і точно пробив по порожніх воротах — 3:1. Вже легше, але грати залишалося ще багато і Азербайджан продовжував атакувати вп‘ятьох. На останній хвилині рикошет від Журби знову змусив схопитися любителів футзалу за серце, оскільки рахунок став 3:2. Журба міг стати антигероєм матчу, віддавши на останніх секундах м’яч назад Иваняку, коли робити цього було не можна. Але Євген і тут зіграв вище всяких похвал, грамотно попрацювавши в цій ситуації. Досвідчений воротар прикрив корпусом штангу, розраховуючи, що м‘яч потрапить саме до неї. Так у підсумку і сталося, м’яч влучив у стійку, на який тут же підбігли двоє суперників і в боротьбі з ними Іваняк вже заволодів м‘ячем. Навіть не хочеться уявляти ситуацію, якби м’яч торкнувся Іваняк і господарі отримали право на вільний удар на 6-метровій позначці.

Але все добре, що добре закінчується — Україна на ЄВРО-2016 без всяких додаткових матчів «плей-офф», з чим ми і вітаємо Олександра Косенка, його команду і всю українську футзальную громадськість!

Також на ЄВРО-2016 безпосередньо вийшли наступні команди: Росія, Іспанія, Італія, Словенія, Хорватія, Португалія. У матчах «плей-офф» зіграють команди, що посіли другі місця у своїх групах: Казахстан, Словаччина, Чехія, Азербайджан, Білорусь, Угорщина, Боснія і Герцоговина, а також збірна Румунії, як краща команда з усіх груп, що посіла третє місце.

Нагадаємо, що фінальна стадія чемпіонату Європи-2016 з футзалу пройде з 2 по 13 лютого в Белграді. Сім переможців груп отримають путівки у фінальну стадію в Сербію, де до них приєднається команда господарів. Ще сім володарів других місць і краща команда з тих, що фінішували третіми, зіграють 15 і 22 вересня 2015 року в стикових матчах (жеребкування пройде 10 червня). Вони визначать ще чотирьох учасників фінального турніру, в якому всього візьмуть участь 12 збірних.