Новини / Спорт / Себастьєн Леб всьоме поспіль став чемпіоном світу з ралі
4 жовтня 2010, 17:50
Розмір шрифта: А А А

Себастьєн Леб всьоме поспіль став чемпіоном світу з ралі

Себастьєн Леб всьоме поспіль став чемпіоном світу з ралі, Себастьєн Леб, ралі, Себастьєн Ожье, Дані Сордо

Це вже сьомий титул для Леба — француз тепер є найуспішнішим раллійним гонщиком за всю історію ралі. Перемога у Франції стала для Леба ювілейною, 60-ою в кар‘єрі, а сумарна кількість очок, зароблених Льобом за час його виступу в WRC, перевищило позначку в 1000 балів.

Себастьєн Леб захопив лідерство в Ралі Франції з першої ж спецділянки, і до середини гонки забезпечив собі відносно комфортний 40-секундний відрив від переслідувачів. Після цього Себастьєн дещо скинув темп, щоб не допустити помилку на мокрій від дощу трасі, однак його підсумковий відрив від фінішувавшого другим Дані Сордо все одно склав більше 35 секунд.

Конкуренцію Лебу на його домашньому етапі, крім Дані Сордо, спробував скласти молодий Себастьєн Ожье, проте в останній день Себ-молодший допустив невелику помилку, вилетів з траси і пошкодив підвіску, втративши можливість поборотися за подіум. Його підсумковий результат — 6-е місце з 11-хвилинним відставанням.

Третім у Франції фінішував Петтер Сольберг, який боровся за останній щабель п’єдесталу з пілотом команди Ford Ярі-Матті Латвалу, а віце-чемпіон минулого року Мікко Хірвонен закінчив гонку лише п'ятим, програвши Лебу майже чотири хвилини.

Варто відзначити, що фінальну спецділянку, довжиною всього 4,2 кілометри, було прокладено по місту Хаугенау, в якому народився і виріс Леб.

За два етапи до кінця сезону Леб випереджає свого найближчого переслідувача — Себастьена Ожье — на 60 очок, а кращого пілота Ford Ярі-Матті Латвалу — на 80 очок. У заліку виробників команда Citroen, завдяки успішному виступу своїх пілотів в останніх гонках, відірвалася від BP Ford на 111 очок.

Залишивші гонки — це Ралі Іспанії, яке відбудеться в кінці жовтня, і Ралі Уельс, заплановане на середину листопада.