Новини / Спорт / «У нас відбулася переоцінка цінностей»
12 жовтня 2010, 18:55
Розмір шрифта: А А А

«У нас відбулася переоцінка цінностей»

"У нас відбулася переоцінка цінностей", інтерв'ю, футбол, матч, арбітр, головний тренер, Юрій Калитвинцев
«У нас відбулася переоцінка цінностей»

Коментар в.о. головного тренера збірної України після матчу з Бразилією

У понеділок в англійському Дербі збірна України вперше у своїй історії зіграла з командою Бразилії. Жовто-синя дружина сенсації не створила, після фінального свистка рахунок на табло був 2:0 на користь «чарівників м‘яча». На післяматчевій конференції в.о. головного тренера збірної України сказав наступне:

 — Це була дуже інформативна гра. Думаю, що у нас у всіх відбулася переоцінка цінностей. Всі говорять, що мовляв є футболіст, який добре грає за команду «Х» у чемпіонаті України і його тут же в потрібно брати в збірну швидше. А я вам казав, що ми будемо запрошувати до збірної лише тих, хто відповідає рівню національної команди. Зараз я сказав хлопцям у роздягальні, щоб вони переглянули своє бачення.

Ось чим хороші такі матчі, як сьогоднішній, так це тим, що при будь-якому результаті вони дають корисну інформацію. Тому чим більше ми будемо грати з командами високого рівня, тим легше буде визначати, хто повинен бути в збірній, а кого в ній бути не повинно.

Я говорив про те, що цей матч має показати психологічну стійкість наших гравців. І ви знаєте, якщо відкинути емоції, то хлопці, хоч і не всі, але в більшості своїй впоралися. У кінцівці першого тайму, а також на початку другого тайму, аж до другого забитого м’яча, гравці нашої команди трохи заспокоїлися, і щось там проглядалося в їхній грі. Але коли хоча б один-два футболісти випадають, хочуть на чужому горбу в‘їхати до раю, то що може вийти? Нічого. На цьому рівні — точно. Всі без винятку повинні і працювати у відборі, і атакувати, і виконувати все те, про що ми домовилися. Хоча, все-таки, сьогодні більше було хорошого. Перш за все, з точки зору інформативності. Будь-яка інформація — дуже позитивна для нас. На жаль, за станом на сьогоднішній день ми підбираємо тактику під гравців, а не гравців під тактику, як це і слід робити в рамках мого бачення. Але на те є свої суб’єктивні і об‘єктивні причини.

Думаю, що сьогодні нічого страшного не сталося: повторюся, 2010-й рік у нас — експериментальний. А з наступного року в національній команді буде надзвичайно жорстка конкуренція, і для того, щоб не те що потрапити до складу, а хоча б просто постукати у двері збірної, доведеться дуже сильно і серйозно працювати у своїх клубах. Та й нам всім разом потрібно багато чого поміняти.

 — Було таке враження, що збірна Бразилії сьогодні грала на 50% своїх можливостей. А наскільки реалізувала себе ваша команда?
 — Думаю, що максимум відсотків на 80. Якби деякі хлопці скинули психологічні кайдани, то цей відсоток був би вищим. Але я не згоден, що збірна Бразилії показала себе на 50%. Ми переглядали останні матчі команди і я повинен сказати, що вони грали у свій футбол. Цього ж ми вимагаємо від своїх футболістів. Я не раз говорив, що працювати треба на тренуваннях, а тут необхідно грати. Отримувати задоволення треба навіть від відбору м’яча, а не тільки від пасу п‘ятою або іншого креативу, після якого аплодують трибуни. Виходячи на поле, треба грати. Але футбол — це гра. Те, що ми сьогодні програли — нічого страшного. Страшно, коли вмирає сім’я, а це не страшно. Важливо зробити з поразки висновки.

Мені, наприклад, сподобалася реакція футболістів після матчу в роздягальні: деякі очі опустили, їм було соромно. Думали, що психологічно готові, і ні з чим їм ці бразильці. А виявилося — ні. Надалі необхідно дійсно бути готовим до таких ігор. Але повторюся, здорово, що ми граємо з такими командами. Дай Бог, щоб таких суперників у нас було якомога більше.

 — Ви сказали, що змушені підбирати тактику під гравців. Якою є та тактика, під яку ви б хотіли підбирати гравців?
 — Розмову на цю тему ми можемо затягнути надовго … Якщо в двох словах, то мені подобається, коли попереду грають швидкі футболісти, коли є швидкий напад, швидкі фланги. При цьому повинна бути зігран, організован і чоловічий захист. Але про оборону ми сьогодні не будемо говорити, тут ми в даний момент є заручниками кадрової ситуації. Хоча вважаю, що сьогодні непогано відіграли Кучер і Мандзюк. Принаймні, у порівнянні з матчем проти Канади, вони зіграли на рівні. Подібні слова можу сказати і на адресу Федецького і Романчука, але в тих м‘ячах, які нам забили, є їхні помилки. Тим не менше, в порівнянні з тим же матчем проти Канади, сьогодні ми зіграли трішки поорганізованнішим. Але ось це «трішечки» і вбиває. А розмова на тему тактики — дійсно довга. Є напрямок, який я бачу, і якого буду дотримуватися. І я знаю, яких гравців для цього треба взяти.

 — А Ви знаєте швидких українських нападників?
Я не буду називати імена, але скажу, що є такі виконавці. У даний момент вони грають не на позиції чистого нападника, але їх можна перекваліфікувати.

 — Рахунок сьогоднішнього матчу по грі?
 — Було б прикро, якби ми програли з рахунком 0:3 …

 — Засудять арбітр? …
 — Убив наглухо. (Сміється). А якщо серйозно, то щоб так судили, треба заслужити. Бразильці заслужили це своєю грою. До них була певна симпатія в тому числі і з боку арбітрів. Нам треба домагатися якогось результату — тоді будуть симпатизувати і нам. У цілому ж, арбітр судив сьогодні нормально. Ми повинні були пропускати більше двох м’ячів, але, напевно, було б краще, якби ми провели хоча б один гол. Але, повторюся, нічого страшного не сталося. Треба зробити правильні висновки, і все.

 — Прокоментуйте заміну Гусєва. Вона проведена з технічних міркувань?
 — Ні, це були не тактичні міркування. Це була незадоволеність його грою в першому таймі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Голова НБУ розповів, коли бізнес зможе отримати дешеві кредити

30 травня 2017, 10:57

Останні новини за сьогодні: