8 липня 2011, 10:04
Розмір шрифта: А А А

Українці перемагають на ралі Італії

Українці перемагають на ралі Італії, гонка, ралі, Tsunami RT, автоспорт

На четвертому етапі італійської серії CITS, що відбувся 2-3 липня, пілот української команди Tsunami RT Олексій Яцюк домігся свого найвищого успіху в кільцевих гонках.

Автодром в Маджіоне став для харків‘янина щасливим — після двох поспіль подіумів в Імолі і Австрії він вперше в сезоні записав у свій актив поул-позішн і перемогу!

За попередніми даними, в загальному заліку CITS пілоти української команди Tsunami RT займають сьому (Яцюк з 17 очками) і восьму (Журавльов з 14 очками) позиції. Дещо інша ситуація в заліку S Cup Italia, де діє інша система нарахування очок: Яцюк з 79 очками йде сьомим, а Журавльов з 54 очками став одинадцятим. Подібна різниця в результатах обох пілотів пов’язана з тим, що Микола змушений був пропустити етап в Австрії.

Як часто буває в гонках, ключову роль в перемозі зіграла погода. На самому початку кваліфікації, коли Яцюк тільки виїхав на трасу, над трасою йшов невеликий дощ. Олексій показав непоганий час 1.31,201, після чого повернувся в бокси, щоб передати машину своєму напарнику Миколі Журавльову. У цей момент дощ майже миттєво перетворився у зливу, і суперники, прогавили момент, так і не змогли дотягтися до результату українського пілота.

У неділю погода змінилася радикально — на зміну дощу прийшла спека. У цих умовах головним завданням Яцюка було не допускати помилок і утримати за спиною суперників на більш потужних машинах. У відчайдушній боротьбі з абсолютним лідером серії Тобі (виступаючому на Renault Megane RS N4) харків‘янин успішно впорався з цим завданням і став переможцем першої з двох гонок, причому як в заліку S Cup Italia, так і в абсолютному заліку CITS.

Набагато складніше довелося Журавльову, який стартував у другій гонці з восьмої позиції (кращі вісім пілотів стартують у другому заїзді у зворотному порядку). Крім того, що Миколі належало боротися з вищестоящими суперниками, йому ще довелося відбивати атаки лідера S Cup Italia Івана Трамонтоцці. Спочатку Микола прорвався на сьоме місце, однак під кінець гонки все ж поступився двом суперникам, фінішувавши дев’ятим у абсолюті і сьомим в заліку S Cup Italia.

Таким чином, четвертий етап став найуспішнішим для молодіжного екіпажу Tsunami RT в нинішньому сезоні. Перемога Яцюка і сьоме місце Журавльова принесли в командну скарбничку відразу 29 очок (за правилами CITS, окуляри, набрані обома пілотами, нараховуються їм в рівному обсязі).