11 червня 2009, 08:11
Розмір шрифта: А А А

Україні вдалося обіграти Казахстан

Україні вдалося обіграти Казахстан, Казахстан, Воронін, Григорій Суркіс, Хорватія, футбол

Під скандування «Ганьба» Україна ледве врятувала перемогу в матчі з аутсайдером Казахстаном — 2:1 в минулому вчора матчі в рамках відбору на чемпіонат світу 2010.

На момент початку матчу з Казахстаном стадіон «Динамо» був повний знаменитостей, але звичайними уболівальниками заповнений менш ніж наполовину. Суперник — не рейтинговий, і квитки на цього суперника — від 50 до 250 гривень! На секундочку: майже такими ж вони були на «ПСЖ». До речі, під сонцем, що заходить, білі букви «ДИНАМО» на синіх трибунах заблищали жовтим кольором, утворивши гамму національного прапора — до матчу збірної вийшло дуже навіть символічно.

Підтримати друзів-товаришів на стадіон на своєму BMW приїхав Ващук, прямо біля виходу з підтрибунного тунеля на полі збірок вітав Гусин. Ну і як не пригадати Блохина — перший матч збірної в Києві в цьому відборі кращий в її історії тренер не міг пропустити.

Що пошкодив литковий м‘яз Шевченка розмістився в VIP-ложі. Причому початком матчу наш форвард особливо захоплений не був. Захоплений він був мобілкою, на якій старанно строчив sms-ку. Місце ж Шевченка на полі зайняв не використаний в Загребе Воронін, Кучера в центрі оборони замінив Русол, а Пятова, помилка якого коштувала нам першого пропущеного м’яча в Хорватії, замінив Богуш. Стати №1 у збірній після такої гри йому навряд чи вдасться…

Казахів, щоб обійти хорватів і зайняти необхідне для плей-офф друге місце в групі, потрібно було перемагати з рахунком 5:1 і більше.

Але спочатку гостей відверто пронесло, а потім наші все частіше стали чесати голову після втрат м‘яча на рівному місці. Розплата за недбалість послідувала на 18-ій хвилині, коли Тімощук не добіг, Шевчук відвернувся, і Кукєєв вийшов наодинці з Богушем. Після серії рикошетів м’яч попав в голову Нусербаєва і залетів в сітку. Стадіон засвистів, а Шевченко вже стурбовано сперся ліктем на сусіднє крісло. Коли Воронін з п‘яти метрів підсік м’яч над щаблиною, президент ФФУ Григорій Суркіс в гніві схопився з свого місця, а на трибунах зазвучало неголосне, але сміливе «Кахахстан!».

Полегшення прийшло на 33-ій хвилині, коли Назаренко з штрафного елегантно поклав м‘яч в «дев’ятку». Але тут знову довелося хапатися за валідол: Богуш просто «подарував» м'яч казахові Ербесу, але той не потрапив по порожніх комірах.

Хто б подумав, що, як і з хорватами, перший тайм закінчиться з рахунком 1:1. І хто б міг подумати, що це буде нам за щастя.

Коли на початку другого тайму Назаренко забив вже свій четвертий гол казахам в цьому відборі (двічі він засмутив їх в Алмати), здавалося, що нашим мукам — кінець. Добити б суперника! Та ба. За рахунку 2:1 підопічні Міхайліченко «заснули», почавши, мабуть, вже мріяти, на яких пляжах проведуть свою відпустку. Трибуни всі зрозуміли, але скандування «Ганьба!» гравців не «розбудили». І тут трохи повторилася «Дрогеда». На щастя, 132-а команда миру нас пробачила. А могла зробити такий «подарунок» Хорватії і Білорусі. Пронесло…