Новини / Спорт / Шаблістка Ольга Харлан виграла золото чемпіонату світу
11 серпня 2013, 19:49
Розмір шрифта: А А А

Шаблістка Ольга Харлан виграла золото чемпіонату світу

Шаблістка Ольга Харлан виграла золото чемпіонату світу, Ольга Харлан, фехтування, золота медаль, чемпіонат світу з фехтування

Українська фехтувальниця Ольга Харлан вперше в своїй кар‘єрі виграла золото чемпіонату світу, який проходить в ці дні в Будапешті.

У фіналі 22-річна українка обигрила росіянку Катерину Дьяченко — 15:12. Таким чином, до чотирьох золотих медалей чемпіонату Європи, золота Олімпіади в Пекіні в командних змаганнях, бронзі Лондона в індивідуальній першості Харлан додала ще й відсутню нагороду вищої проби світового форуму.

Як повідомляє прес-служба Федерації фехтування України, до цього Ольга двічі піднімалася на другу сходинку світового п’єдесталу пошани — в 2009 році в Анталії та в 2010 в Парижі, а в 2011 в Катанії стала володаркою бронзи світового чемпіонату.

У Будапешті шлях до фіналу для Харлан склався нелегко. Особливо важким був півфінальний бій з кореянкою, олімпійською чемпіонкою Лондона Кім Жион. Українка поступалася по ходу матчу 12:14, але зуміла відіграти три очки поспіль і завершила поєдинок на свою користь.

У фіналі проти Дьяченко шаблістка з Миколаєва відразу ж взяла в свої руки ініціативу і повела 8:1. Але після перерви росіянка зуміла переламати хід бою і в результаті рахунок став рівним 12:12. Однак Харлан знову проявила бійцівський характер і витримку та перемогла.

Додамо, що Харлан і раніше очолює світовий рейтинг шаблісток.

Також слід відзначити і успіх українського рапіриста Ростислава Герцика, який завоював бронзу ЧС. Для України ця медаль є в якійсь мірі історичною, адже це перша нагорода, завойована в чоловічій рапірі на чемпіонаті світу за останні 13 років, коли в 1999-м у цьому виді зброї Сергій Голубицький втретє поспіль завоював чемпіонський титул.

Зазначимо, що в Будапешті продовжуватися змагання в командних видах.