Новини / Спорт / Українські шаблістки виграли у Росії у фіналі чемпіонату світу
13 серпня 2013, 23:09
Розмір шрифта: А А А

Українські шаблістки виграли у Росії у фіналі чемпіонату світу

Українські шаблістки виграли у Росії у фіналі чемпіонату світу, жіноча збірна України, фехтування, чемпіонат світу з фехтування, Ольга Харлан

Українська жіноча збірна з шаблі у фіналі здолала Росію і завоювала золоті нагороди чемпіонату світу з фехтування, який 12 серпня завершився у Будапешті.

Вирішальний міні-матч у поєдинку з російською командою виграла Ольга Харлан, яка завдала вирішального удару Діні Галіакбаровій — 45:44. Нагадаємо, що раніше Харлан виграла золото чемпіонату в особистих змаганнях.

Таким чином, чемпіонат світу став для української збірної з фехтування одним з найбільш вдалих за останні роки — в активі українців 2 золотих медалі, одне срібло та бронза.

Як зазначає прес-служба Федерація фехтування України, збірна України три роки поспіль зазнавала поразки від Росії у фіналах різних турнірів. Але у Будапешті наші шаблістки все-таки змогли взяти реванш.

Як не дивно, але спочатку справи у фіналі не склалися у лідера української команди Ольги Харлан. Вона з тріском програла два своїх поєдинки, спочатку Юлії Гавриловій, а потім ще й Яні Ягорян — 1:5 і 1:6 відповідно. У першому випадку лише завдяки зусиллям Олени Вороніної Україні вдалося скоротити відставання до мінімуму, але ось другий провал Харлан призвів до пятиочковому дефіциту перед фінальним боєм.

Проте саме у цей критичний момент Оля зібралася і вивела команду вперед 44:42. До того моменту Катерина Дяченко, яка протистояла їй, вже попросила заміну, і Харлан билася з Діною Галіакбаровою. Остання змогла зрівняти рахунок, але вирішального удару завдала все-таки українка, взявши довгоочікуваний реванш і зробивши збірну України чемпіонками світу.