Новини / Технології / Астрономи запропонували нові пояснення аномальної яскравості
17 листопада 2007, 08:41
Розмір шрифта: А А А

Астрономи запропонували нові пояснення аномальної яскравості

Астрономи запропонували нові пояснення аномальної яскравості, наднова, SN 2006gy, аномалія, США, Росія, Німеччина, зірка, вчені
Астрономи запропонували нові пояснення аномальної яскравості

Відразу дві групи астрономів запропонували нові пояснення аномальної яскравості недавно виявленої найновішої SN 2006gy. Одна гіпотеза припускає, що був не один, а декілька послідовних вибухів, інша — що спалах найновішої викликало зіткнення двох масивних зірок, повідомляє журнал Nature.

Виявлена минулого року SN 2006gy яскравіше найяскравіших з раніше виявлених найновіших вдесятеро. Єдине виключення, за найостаннішими даними, складає дуже далека SN 2005aр, яка яскравіше SN 2006gy в два рази. Це не міняє суть така яскравість погано вписується в рамки сучасних теорій. Для її пояснення вже пропонувалися різні гіпотези, наприклад, що спостерігалося народження кваркової зірки.

Троє учених із США, Росії і Німеччині висунули нову, достатньо екзотичну версію при спаласі деяких найновіших відбувається не один, а декілька вибухів, і саме так йшла справа з SN 2006gy. Згідно цій гіпотезі, предком найновішої була гігантська зірка масою від 90 до 130 сонячних мас. Ядерні реакції, що йдуть в ній, привели до утворення великої кількості електронів і позитронів (античасток), які анігілювали. Це був перший вибух, енергія, що виділилася, відкинула убік верхні шари зірки.

Приблизно через десять років в уцілілій частині зірки процес повторився. Вибух знову відкинув зовнішні шари зірки, які на величезній швидкості зіткнулися з тим, що залишилося від старої оболонки, відкинутої першим вибухом. Матерія ще не встигла втратити кінетичну енергію, і вся вона перейшла в світло (зазвичай, на думку дослідників, переходить біля одного відсотка). Це і викликало аномальну яскравість об'єкту. Процес, в принципі, може повторюватися і більше двох разів.

Голландські астрономи вважають, що вибух був викликаний зіткненням двох масивних зірок. Припущення, що зірка була одна, нехай навіть достатньо масивна, щоб викликати вибух такої яскравості, натикається на суперечність. Спектр 2006gy указує на наявність водневої оболонки, тоді як зірка масою близько ста сонячних мас (менша маса не дозволяє пояснити яскравість) повинна була б втратити водневу оболонку задовго до вибуху.

За версією голландських учених, стара масивна зірка зіткнулася з молодою зіркою, яка була легша і містила багато водню. Розрахунки показують, що таке зіткнення дозволяє пояснити яскравість вибуху.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Коли чекати візовий режим з РФ і як він буде працювати

29 травня 2017, 13:53

Порошенко назвав умови для відновлення нормальних відносин з Росією

27 травня 2017, 18:45

Укрзалізниця не збирається припиняти пасажирське сполучення з РФ

25 травня 2017, 16:32

Україна може ввести візи для росіян: у Раді знову заговорили про скасування безвізу з РФ

25 травня 2017, 13:46

Останні новини за сьогодні: