Новини / Технології / Українські АЗС розливають паливо страхітливої якості
9 серпня 2010, 09:21
Розмір шрифта: А А А

Українські АЗС розливають паливо страхітливої якості

Українські АЗС розливають паливо страхітливої якості, АЗС, бензин, паливо, А-95, автомобіль
Українські АЗС розливають паливо страхітливої якості

І те й інше може заподіяти серйозну шкоду двигуну, пише Кореспондент у свіжому номері. Видання констатує, що після відвідин українських заправок водіїв може чекати розкоксовка двигуна, прочищення вихлопної труби і промивання форсунок.

Саме ці непрості операції стали першим, що довелося зробити Андрію Паукова, власнику Audi А6 (Ауді А6), після відвідин однієї з заправок в рідному Хмельницькому. Автомобіліст з десятирічним стажем у раптовому ремонті своєї нової машини звинувачує паливо.

«На станції техобслуговування мені так і сказали:головна причина поломки — неякісний бензин, яким торгують на наших заправках», — обурюється водій.

Такі висновки підтверджують і дослідження Інституту споживчих експертиз (ІПЕ). Так, експерти в лабораторних умовах перевірили якість зразків бензину найпопулярнішої марки, А-95, відібраних на 200 заправках, розташованих у Києві та шести областях Центральної та Південної України.

Отриманий результат бентежить:більше третини продаваного 95-го — низькоякісне і некондиційне паливо, яке може завдати істотної шкоди автомобілю. Причому, за даними Інституту, торгують подібним продуктом не лише вітчизняні мережі АЗС, а й іноземні бренди.

Втім, пише Корреспондент, навіть такі дані виглядають оптимістично у порівнянні з даними дослідження соціального автомобільного порталу AutoVisio. За словами Івана Терентьєва, заступника головного редактора видання, 1,5 тис.проб палива, взяті протягом останніх шести місяців у більшості великих міст країни, показали: частка низькоякісного бензину досягає 80%.
 
Терентьєв запевняє, що в усьому винні застарілі стандарти палива, які досі діють в країні. Вони допускають високий вміст канцерогенів, бензолу та сірки в бензині А-95. Подібне паливо в Європі визнали б неякісним, тому що воно не відповідає нормам Євро-4 і Євро-5, що діють в Старому Світі вже десять років.

Та біда України не тільки в старих нормах, але і в тому, що держава, підвищуючи імпортні мита, ще й обмежує приплив у країну більш якісного, західного бензину.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: