Новини / Технології / Бактерії-пластикоеды врятують планету?
4 квітня 2016, 12:31
Розмір шрифта: А А А

Бактерії-пластикоеды врятують планету?

Бактерії-пластикоеды врятують планету?, японські вчені, пластиковi відходи, бактерії
Бактерії-пластикоеды врятують планету?

Японські вчені зробили відкриття, що доводить, що природа навчається протистояти тій шкоді, яка заподіює їй людина. Відповіддю на забруднення пластиковими відходами стала поява бактерій, що харчуються ними.

Новий вигляд грамнегативних бактерій, що отримав назву Ideonella sakaiensis 201-F6, був виявлений в ході дослідження мікроорганізмів, що живуть в океані. Серед безлічі різних видів вчені знайшли колонію бактерій, що використовують у вуглецевому і енергетичному обміни поліетилентерефталат (ПЕТ). Це речовина штучного походження головним чином застосовується для виготовлення пластикових ємностей.Виявилося, що Ideonella sakaiensis 201-F6 виділяють два ферменти, які розкладають ПЕТ до терефталевої кислоти і етиленгліколю, а вони є екологічно безпечними. Схожі властивості раніше також були відкриті у невеликої групи грибів і зоопланктону, але пристосувати для масштабної переробки промислових відходів наука поки не в змозі.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science. У пояснювальній записці вчені підкреслюють, що поява Ideonella sakaiensis 201-F6 безпосередньо пов'язане із збільшенням обсягів пластику на планеті: ферменти, які розкладають ПЕТ, є порівняно новою генетичною модифікацією бактерій роду Ideonella. Це, в свою чергу, показує, як природа починає давати відсіч агресивного вторгнення людини.Крім того, Ideonella sakaiensis 201-F6 легко можуть бути використані у сфері промислової переробки відходів: вони не тільки відрізняються «ненажерливістю», але ще і чудово адаптуються до будь-яких умов навколишнього середовища, тобто достатньо лише помістити колонію цих бактерій в місця скупчення продукції з поліетилентерефталату — і з часом він буде розкладений на екологічно чисті компоненти.

На нашій картинці ви можете бачити, як виглядає потенційний рятівник планети під микросколпом
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Японії придумали сенсор для діагностики раку по диханню

11 січня 2016, 21:55

Останні новини за сьогодні: