Новини / Технології / Бактерії перетворять рослини на спирт
12 березня 2008, 08:29
Розмір шрифта: А А А

Бактерії перетворять рослини на спирт

Бактерії перетворять рослини на спирт, спирт, етиловий спирт, бактерії, етанол, біопаливо
Бактерії перетворять рослини на спирт

Учені з Університету Меріленда розробили схему високоефективного технологічного процесу, який дозволяє отримувати етиловий спирт з різних рослинних матеріалів. Інформація про це розміщена на сайті університету.

Учені розробили методику, що дозволяє отримувати великі кількості етанолу, що є перспективним біопаливом, без супутніх викидів парникових газів. Це стало можливим завдяки бактеріям Saccharophagus degradans, знайденим в Чесапікській затоці в Атлантичному океані.

Рослинні клітки містять товсті целюлозні стінки, які є дуже багатим потенційним джерелом сахарів. S. degradans містять ряд ферментів, що розщеплюють целюлозні складові рослинних матеріалів на елементарні цукру, які на наступній стадії процесу можуть бути перетворені на етанол.

Учені навчилися отримувати бактерійні ферменти в лабораторних умовах. Суміш ферментів забезпечує розкладання початкового рослинного матеріалу на цукру в одну стадію. Нова технологія дозволяє істотно скоротити час і витрати на виробництво біопалива. Для здійснення процесу по новій методиці потрібна мінімальна кількість хімічних реагентів, оскільки основну роботу виконують ферменти. Крім того, новий спосіб виробництва етанолу не приводить до викиду парникових газів.

Як початкові матеріали для отримання біопалива по новій методиці можуть використовуватися відходи від виробництва пива, папір і всілякі рослинні відходи. Теоретично, за допомогою нової методики можна проводити 280 мільярдів літрів етанолу щорічно.

Перехід від паливних матеріалів, що отримуються шляхом переробки нафти, до біопалива є одним з найактуальніших питань теперішнього часу. Забруднення навколишнього середовища, скорочення нафтових запасів і споживання палива, що росте, в світі привели до необхідності пошуку нових джерел енергії. Безліч лабораторій і біотехнологічних компаній у всьому світі займаються розробкою способів отримання палива альтернативними шляхами. Найбільш перспективним біопаливом вважається етиловий спирт, основним джерелом якого є целюлоза.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Країна ЄС допоможе Україні відмовитися від газу

1 квітня 2017, 18:11

Аграрії назвали культуру, яка може дати Україні енергетичну незалежність

5 серпня 2016, 18:21

Щоб заощадити, краще заправлятися біопаливом, ніж дешевим бензином сумнівної якості, — експерт

11 липня 2016, 09:43

Останні новини за сьогодні: