Новини / Технології / При народженні білі карлики отримують поштовх в бік
6 грудня 2007, 08:32
Розмір шрифта: А А А

При народженні білі карлики отримують поштовх в бік

При народженні білі карлики отримують поштовх в бік, зірка, білі карлики, Астрономи, Канада
При народженні білі карлики отримують поштовх в бік

Канадські астрономи висунули гіпотезу про те, що білі карлики при народженні отримують асиметричний поштовх в бік (кичок), який визначає їх подальший рух і положення в зоряному скупченні, повідомляє PhysOrg з посиланням на університет Британської Колумбії.

Білий карлик — зірка величезної щільності розміром приблизно із Землю, але масою приблизно з Сонце, в якій вже не йде термоядерний синтез і яка світиться тільки за рахунок охолодження. Білі карлики виникають з остигаючих ядер червоних гігантів, що стиснулися, коли ті скидають з себе оболонку. Червоні гіганти, у свою чергу, виникають, коли в порівняно невеликих звичайних зірках закінчується ядерне паливо.

Канадські дослідники вивчали розподіл білих карликів у відомому кульовому зоряному скупченні NGC 6397. Розподіл старих карликів відповідав теоретичним розрахункам важчі — ближче до центру скупчення, більш легені — ближче до краю. Проте молоді карлики знаходилися абсолютно не там, де передбачала теорія очікувалося, що вони будуть зосереджені біля центру, але це не відповідало дійсності. Відрізнити старий карлик від молодого можна за кольором і яскравістю молоді гарячіші, тому вони яскравіші, а також мають більш виражений блакитний відтінок.

Астрономи припустили, що при народженні карлика скидання маси може відбуватися асиметричним чином. При цьому карлик отримує поштовх, подібний до імпульсу від реактивного двигуна, з того боку, куди була скинута велика маса. Комп'ютерні розрахунки показали, що такий імпульс може додавати зірці швидкість 3-5 кілометра в секунду, яка і пояснює зсув карликів щодо очікуваного місцезнаходження.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Розроблено футболку, що стежить за інтенсивністю дихання

22 травня 2017, 19:55

Порошенко підписав закон про ратифікацію угоди про вільну торгівлю з Канадою

3 квітня 2017, 18:31

Канада навчить українських копів техніці самозахисту

18 березня 2017, 14:50

Останні новини за сьогодні: