Новини / Технології / Безпечніше море з розумним радаром від гігантських хвиль
24 листопада 2007, 08:54
Розмір шрифта: А А А

Безпечніше море з розумним радаром від гігантських хвиль

Безпечніше море з розумним радаром від гігантських хвиль, море, Jose Nieto, хвилі, Ocean Waves, радар
Безпечніше море з розумним радаром від гігантських хвиль

 

Хвилі з десятиповерховий будинок, які з‘являються несподівано з щодо спокійного моря – предмет нічних кошмарів моряків. Такі хвилі можуть запросто потопити корабель або пошкодити прибережну платформу, але нова система своєчасного попередження з радаром може дати екіпажам шанс піти від цих хвиль або, принаймні, дасть час задраїти люки.

Німецька компанія по виробництву морських радарів Ocean Waves і експерт по радарах Джозе Нієто (Jose Nieto) з Університета Алкалі в Іспанії розробили технологію, яка повинна прогнозувати ці хвилі. Деталі про цю систему були представлені на конференції з прогнозування хвиль до Оаху, гаваїв, минулого тижня.

Вони розробили програмне забезпечення, яке аналізує вимірювання радара океанічної поверхні, що коливається, за допомогою інструменту, зафіксованого на палубі судна або на боці платформи.

 

Відображена радарна картинка від хвилі повністю не залежить від висоти хвилі, але також і від інших чинників, таких як швидкість вітру, неспокій водної поверхні і нахилу хвилі, говорить Нієто.

Новий алгоритм фільтрує ці параметри і створює точніше відеозображення підвищення океанічної поверхні на обширнішій ділянці.

Впродовж багатьох сторіч моряки розповідають легенди про раптові величезні хвилі. Але через те, що вони з’являються лише рідко, і швидкоплинно, їх існування було важко підтвердити. Однією з ознак того, що вони існують, є загадкове зникнення великих судів в морі.

Випробування системи, проведені на судах в Північному морі і недалеко від берегів Іспанії, були багатообіцяючими, говорить Нієто. Цей алгоритм визначив групи хвиль заввишки від 8 до 15 метрів і на відстані до 3 кілометрів від радара. А із зміною довжини хвилі радара, система може працювати ще точніше і на більшій відстані, вважає він.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Відпустка-2017: почім відпочинок в Україні та Європі

2 червня 2017, 09:25

Мертвий сезон. Кримські пляжі зараз

5 червня 2014, 12:10

Дивитися крізь стіни допоможуть звичайні Wi-Fi роутери

7 серпня 2012, 12:25

Останні новини за сьогодні: