Новини / Технології / Створена швидка пам'ять нового покоління з яєчної шкаралупи
14 лютого 2017, 10:21
Розмір шрифта: А А А

Створена швидка пам'ять нового покоління з яєчної шкаралупи

Створена швидка пам'ять нового покоління з яєчної шкаралупи, яєчна шкаралупа, оперативна пам’ять, Китайські вчені, зберігання даних
Створена швидка пам'ять нового покоління з яєчної шкаралупи

Китайські дослідники придумали, як використовувати яєчну шкаралупу для виробництва екологічно чистого пристрою зберігання пам‘яті. Теоретично воно здатне працювати швидше за наявні зараз зразки і споживає менше енергії.

Шкаралупа збільшує щільність зберігання даних

Вчені з Китаю розробили новий пристрій зберігання даних, в основі якого лежить подрібнена яєчна шкаралупа. Нова розробка потенційно може допомогти створити більш швидкі і екологічно чисті комп’ютери.

Як говориться в статті дослідників з Технологічного інституту Гуйчжоу, вони придбали випадковий набір курячих яєць на ринку, після чого подрібнили шкаралупу до стану нанорозмірного порошку. Після просушування його розчинили в розчині і нанесли на електролітну поверхню чіпа пам‘яті, через яку проходить електричний струм.

Нова розробка являє собою резистивную оперативну пам’ять (ReRAM — resistive random access memory), яка повинна стати важливою складовою наступного покоління пристроїв зберігання даних. ReRAM працює швидше звичайної оперативної пам‘яті, забезпечує більш високу щільність зберігання даних і споживає менше енергії в порівнянні з динамічної RAM або флеш-пам’яттю.
Як відзначають вчені, резистивна оперативна пам‘ять працює на основі матеріалів, запам’ятовуючих зміна електричного опору, коли до них прикладається напруга. Дослідники проводили струм через пристрій, щоб побачити, чи може воно працювати в якості сховища даних ReRAM.

«Розробка ексцентрична, але актуальна»

Створена на основі яєчної шкаралупи пам‘ять виявилася здатна записувати нулі і одиниці до ста разів перед тим, як зламатися. Це дуже далеко від мільярдів циклів, на які здатні інші матеріали, але все одно є вражаючим результатом, зазначив Кєєс де Грот (Kees de Groot), вчений з Університету Саутгемптона в Великобританії. «Для такого ексцентричного рішення, це досить актуальна, серйозна і цікава наукова розробка. Думаю, що на сьогоднішній день цю знахідку можна назвати досить цікавою. Яєчна шкаралупа може бути перспективним варіантом в якості реальної альтернативи електролітів», — сказав учений.

Як говориться в статті китайських вчених, вони розраховують, що їх відкриття посприяє створенню «екологічно чистих, дешевих і стійких в роботі пристроїв незалежної пам’яті наступного покоління».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Оновлення Windows 10 вбило пристрої користувачів

2 червня 2017, 16:07

6 причин, що гальмують комп’ютер

22 лютого 2017, 08:36

Останні новини за сьогодні: