Новини / Технології / Єдиний в Європі дерев'яний Pontiac піде з молотка
20 серпня 2010, 16:52
Розмір шрифта: А А А

Єдиний в Європі дерев'яний Pontiac піде з молотка

Єдиний в Європі дерев'яний Pontiac піде з молотка, дерев'яний універсал, Pontiac Streamliner, Понтіак Streamliner, Pontiac, Понтіак
Єдиний в Європі дерев'яний Pontiac піде з молотка

Як говориться в офіційному повідомленні, цей автомобіль є єдиним в Європі. Організатори аукціону сподіваються виручити за нього від 55 до 75 тисяч фунтів стерлінгів (86 000 до 117 300 доларів).

У 1948 році цей автомобіль був придбаний у США Емілі Купер, який зберігався у неї до 1977 року. Машина була замовлена з широким списком додаткового обладнання, що містив в собі протитуманні фари, радіо, обігрівач і шини з білими боковинами. На той момент дерев‘яний універсал вважався найдорожчою моделлю з усього сімейства Pontiac Streamliner — ціни на неї починалися від 2,5 тисячі доларів.

Наступним власником машини став житель Каліфорнії, який повністю відреставрував автомобіль. У 1982 році даний Pontiac Streamliner потрапив на сторінки травневого випуску американського журналу Car Collector, ставши «Колекційним автомобілем місяця». Після цього універсал був проданий мешканцю Гавайських островів, який після п’яти років використання Понтіака продав його прихильнику американських машин зі Швеції. Він переправив Streamliner до Європи і повністю відновив двигун і трансмісію.

Задня частина кузова таких Понтіак практично повністю виготовлялася з натурального дерева — в конструкції застосовувалося близько 523 деталей, створених з червоного дерева або канадського клена. Streamliner, який буде проданий на аукціоні, оснащений восьмициліндровим двигуном об‘ємом чотири літри, що розвиває трохи більше ста кінських сил, і триступінчатою механічною коробкою передач.

Як уточнюється в повідомленні Bonhams, в загальній складності в 1948 році було випущено 23 тисячі автомобілів Pontiac, з яких тисяча машин була оснащена восьмициліндровими двигунами і «механікою». За деякими даними, зараз у США залишилося близько 50 дерев’яних Streamliner.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

GM закрив 500 дилерських центрів у США

2 листопада 2010, 12:12

Марка Pontiac припинила своє існування

1 листопада 2010, 13:00

GM відкликає 1,3 млн машин з несправним гідропідсилювачем

2 березня 2010, 11:02

Pontiac випустить купе на основі концепту Coupe60

4 квітня 2008, 08:40

Останні новини за сьогодні: