Новини / Технології / Японці підвищили ефективність створення плюріпотентних стволових клітин в 10 разів
10 березня 2009, 08:35
Розмір шрифта: А А А

Японці підвищили ефективність створення плюріпотентних стволових клітин в 10 разів

Японці підвищили ефективність створення плюріпотентних стволових клітин в 10 разів, Ефективність, плюрипотентні стволові клітини, Науково-дослідний центр, iPS-клітини, Induced pluripotent stem cells, технологія
Японці підвищили ефективність створення плюріпотентних стволових клітин в 10 разів

Японці підвищили ефективність створення плюріпотентних стволових клітин

Групі учених з Науково-дослідного центру загальної медицини при токійському Університете Кейо вдалося вдесятеро підвищити ефективність створення індукованих плюріпотентних стволових клітин (iPS) людини завдяки застосуванню нової технології.

Як повідомила керівник проекту, ад'юнкт-професор університету Юмі Мацудзака на науковому симпозіумі проблем регенеративної медицини в Токіо, ефективність нового способу досягає 10%. За технологією, використовуваною в даний час, успішно перетворюються на стволових менше 1% використовуваних при їх створенні звичайних кліток.

Нова методика, розроблена в університеті Кейо, дозволяє вже на початковому етапі відібрати найбільш здатні для перетворення на iPS клітки. Для цього відбираються мезенхимальниє стволові клітини із спинного мозку людини. Потім з них створюють iPS-клітки. В процесі створення не використовуються хімічні препарати, що значно підвищує безпеку знов отриманих стволових клітин.

Отримання стволових клітин iPS (induced pluripotent stem cells) з кліток людини, вперше успішно проведене в 2006 році, дає можливість створювати з них нові тканини і органи для лікування і трансплантації. Основні проблеми використання iPS-кліток — високий ризик розвитку онкологічних новоутворень після пересадки і низька результативність при їх створенні.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Позбавтеся від свого смартфона

27 березня 2017, 09:09

Гнучкі смартфони можуть з'явитися вже в наступному році

15 березня 2017, 18:05

Вчені говорять про те, що харчові відходи зміцнюють гуму

7 березня 2017, 09:59

Останні новини за сьогодні: