Новини / Технології / Експеримент по добриву океанів провалився
27 березня 2009, 08:13
Розмір шрифта: А А А

Експеримент по добриву океанів провалився

Експеримент по добриву океанів провалився, Lohafex, добриво антарктичних вод, океан, вчені, добрива
Експеримент по добриву океанів провалився

Індо-германський експеримент Lohafex по добриву антарктичних вод сульфатом заліза провалився. Спочатку планувалося, що добриво викличе зростання фітопланктону (мікроскопічних водоростей), який збільшить здатність океанічної води поглинати з атмосфери вуглекислий газ. Коротко результати досвіду описані в New Scientist.

В рамках експерименту учені розпорошили з борту судна Polarstern на площі більше 300 квадратних кілометрів близько шести тонн сульфату заліза (раніше мова йшла про 20 тонн). Це привело до інтенсивного зростання мікроскопічних водоростей: маса фітопланктону подвоїлася за два тижні.

Водорості використовують в своїй життєдіяльності вуглекислий газ. Вуглець з цього газу потрапляє до складу тканин організмів, і після їх смерті виявляється похований на дні протягом десятиліть. Проте інтенсивне зростання фітопланктону привернув зоопланктон, який став поїдати мікроскопічні водорості. В результаті вуглець опинився не похований, а залишився усередині екосистеми океану.

За словами дослідників, основною причиною невдачі став той факт, що інтенсивно рости почали не ті водорості. Учені вважають, що, якби розмножувалися діатомеї (фітопланктон, що володіє твердим панциром із з‘єднань кремнію), то це не привернуло б таку «увагу» з боку зоопланктону, оскільки із-за панцира діатомеямі складніше харчуватися. Проте дані організми опинилися не здатні інтенсивно розмножуватися із-за низького змісту з’єднань кремнію у воді, необхідних для будівництва панцира.

Нагадаємо, що ще на стадії підготовки даний експеримент викликав протести з боку природоохоронних організацій. Це пов'язано з тим, що багато країн прийняли в 2008 році мораторій на проведення експериментів по добриву океанів для підвищення його поглинаючої здатності. Причиною ухвалення мораторію стала непередбачуваність результатів подібних експериментів, що індо-германський досвід в черговий раз і підтвердив.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Створювати паливо з води навчилися вчені з США

14 березня 2017, 19:33

Фінські вчені створили екологічний пластик із золи

1 березня 2017, 10:11

Британські вчені кинули виклик Ейнштейну

29 листопада 2016, 10:11

Останні новини за сьогодні: