Новини / Технології / Електронна книга PocketBook 901 замінить підручники в українських школах
19 лютого 2010, 14:48
Розмір шрифта: А А А

Електронна книга PocketBook 901 замінить підручники в українських школах

Електронна книга PocketBook 901 замінить підручники в українських школах, електронна книга, PocketBook 901, підручник
Електронна книга PocketBook 901 замінить підручники в українських школах

Не секрет, що в наших школах є проблеми з укомплектованістю бібліотек, ціни на підручники сильно б‘ють по кишені більшості сімей, і самі школярі не в захваті від волочіння щодня важкого рюкзака з книжками. Вирішити ці проблеми повинен проект, який отримав символічну назву «Шкільний електронний підручник — підручник майбутнього». Електронна книга покликана замінити купу підручників, книг, посібниківтощо. Учні будуть користуватися компактним пристроєм (вагою 350 гр), який призначений винятково для навчання і читання.

Постачальником пристроїв буде вітчизняна компанія PocketBook, постачальниками контенту — видавництва «МОСТ Паблішинг» і «Освіта», а куратором проекту — Міністерство освіти і науки України. Про це всі сторони повідомили на прес-конференції 19 лютого в Києві.

прес-конференціяНагадаємо, що PocketBook займає третє місце на світовому ринку e-link рідерів і вже випустила на наш ринок декілька моделей, які наша редакція оцінила дуже позитивно. Головна їх перевага — комфортність читання за рахунок використання екрана на основі електронних чорнил (e-link) буде і у моделі 901. Власне, цій компанії належить «МОСТ Паблішинг», який вже пропонує у вигляді файлів підручники для 7, 8 і 9 класів, а також літературу шкільної програми. Вартість цих електронних книг — близько 10 грн., а замовити їх можна в інтернет-магазині BookLand.

При поверхневому знайомстві з новою «читалкою» української компанії складається враження, що вона практично нічим не відрізняється від попередників — моделей 301 і 360 — крім, звичайно ж, збільшеного екрана з діагоналлю 9,7 дюйма, з великим дозволом і пластиковою підкладкою, стійкою до ударів і згинання. Також варто відзначити більш високу швидкість перегортання «сторінок» — схоже, це найшвидший рідер на нашому ринку.

PocketBook 901

Поки відомі наступні параметри PocketBook 901:

  • екран 9,7 дюйми;
  • габарити 240Ч180Ч11 м;
  • вага 350 гр.;
  • автономність до 10 тис. переглядів сторінок;
  • словники ABBYY Lingvo (вперше це було реалізовано в моделі PocketBook 360 ABBYY Lingvo);
  • слот для карт пам’яті.

Важливо, що в цій «читалці» будуть урізані розважальні функції, але можливо з‘являться калькулятор, таблиця множення і т. і. Також планується реалізувати вставку «гіперпосилань» на інші книги, щоб швидко отримувати доступ до необхідних знань. Більше того, планується прив’язка куплених книг до конкретного пристрою. Мабуть, це захід спрямований проти піратства, коли один учень купить підручники, а користуватися ними буде весь клас, а то і всі школи в окрузі.

електронна книга PocketBook 901Проект поки тільки набирає обертів і масове виробництво рідерів розпочнеться влітку. Першим навчальним закладом, який з схвалення батьків учнів, буде використовувати рідери стане коледж ім. В. Сухомлинського. А щоб ввести подібну інновацію в навчальний процес будь-якого закладу, можна звернутися із запитом до МОНУ. Заклади для дітей з обмеженими здібностями мають отримати допомогу від держави на придбання електронних підручників. Залишається лише побажати, щоб така перспективна ініціатива була виконана не за принципом «хотіли як краще, а вийшло, як завжди», а вийшло, як хотіли.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: