Новини / Технології / Фосфорні чіпи — можливе майбутнє електроніки
24 квітня 2017, 10:36
Розмір шрифта: А А А

Фосфорні чіпи — можливе майбутнє електроніки

Фосфорні чіпи - можливе майбутнє електроніки, фосфорні чіпи, Єльський університет, напівпровідник
Фосфорні чіпи — можливе майбутнє електроніки

Чорний фосфор, для якого не знайшлося застосування за сторіччя, що минув з моменту його відкриття, отримав шанс замінити кремній в якості основного матеріалу електроніки. При товщині всього в декілька атомів, чорний фосфор може привести до появи нового покоління компактних і гнучких пристроїв, більш швидких транзисторів і ін.

Про це говорять результати роботи, які команда дослідників з Єльського університету (штат Коннектикут) представила в квітневому випуску Nature Communications.

Чорний фосфор володіє двома ключовими властивостями ідеального напівпровідника — більш високу мобільність, ніж кремній, і забороненою зоною (тим, чого немає, наприклад, у графені). Однак, до цієї роботи вважалося, що шириною забороненої зони в чорним фосфорі можна динамічно управляти, і це обмежувало корисність даного матеріалу для оптоелектроніки.

Єльські фізики виявили, що заборонена зона цього матеріалу стає контрольованою при досягненні ним певної товщини, яка була підібрана методом проб і помилок. Прикладаючи вертикальне електричне поле до зразка потрібної товщини дослідники могли регулювати ширину забороненої зони, майже до її повного зникнення.

Авторів особливо цікавить відкривається можливість використання чорного фосфору з контрольованою забороненою зоною в якості топологічного ізолятора (ТІ). Електрони поширюються по поверхні ТИ без розсіювання, що створює передумови для створення пристроїв з наднизьким споживанням енергії.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Продажі чіпів у світі в наступному році зростуть на 9% до $333 млрд — WSTS

13 грудня 2014, 09:16

Ринок напівпровідників в 2013 році зріс на 5% — Gartner

6 квітня 2014, 17:18

Дієтологи радять забути про напівфабрикати

18 березня 2013, 23:27

Останні новини за сьогодні: