Новини / Технології / Американці навчилися складати фоторобот по ДНК
18 лютого 2009, 08:23
Розмір шрифта: А А А

Американці навчилися складати фоторобот по ДНК

Американці навчилися складати фоторобот по ДНК, ДНК, фоторобот, професор Марк Шрайвер, технологія
Американці навчилися складати фоторобот по ДНК

Незабаром сищики зможуть відновлювати зовнішність людини аж до фізіогномічеських рис і кольору шкіри, використовуючи виключно ДНК-аналіз, говорить професор Марк Шрайвер з університету Пенсільванії.

Фактично, чергова революція в криміналістиці вже відбулася. Новий метод працює і вже допомагає розкривати жорстокі серійні злочини.

Зараз криміналісти вчаться складати особливі генетичні карти, які на молекулярному рівні дозволяють реконструювати ступінь пігментації шкіри людини, а також риси його обличчя.

Цей революційний метод вже випробуваний і визнаний дієвим. Завдяки новій технології вдалося скласти Чи своєрідний фоторобот серійного вбивці Дерека Тодда, який у результаті був пізнаний і схоплений. На рахунку маніяка сім жіночих смертей.

Примітно, що отримані дані суперечили свідченням свідків, згідно яким злочинець був светлокожім. Проте експерти наполягли на розшуку афроамериканца і не помилилися.

Цей успіх і підштовхнув професора Шрайвера не зупинятися на досягнутому і продовжувати дослідження. Тепер учені вже знають, як етнічне походження відображається в рисах обличчя.

Визначені і так звані ключові крапки, де генетичний вплив виявляється найвиразніше. Це, наприклад, куточки рота і кінчик носа.

Тепер спеціальна комп‘ютерна програма здатна реконструювати зовнішність людини по фрагменту його генного ланцюжка.

За словами професора Шрайвера, риси обличчя будь-якої людини можна відновити по 500 крапкам, витягуючи необхідну інформацію з такого ж числа відповідних генів

Британські учені осінню 2008 року заявили, що знайшли генетичний зв’язок між однофамільцями, який дозволить визначати ім‘я жертв по одних тільки зразкам ДНК. При цьому дана закономірність виявлена тільки відносно чоловіків.

Нова технологія заснована на аналізі хромосоми Y, яка передається від отця до сина точно так, як і прізвище.

У перевірці нової методики взяли участь 2,5 тисяч чоловіків. Дослідження показало, що в 24% випадків учені можуть визначити прізвище людини за його генетичним кодом. Якщо мова йде про носієві рідкісного прізвища, то вірогідність правильної ідентифікації зростає майже до 50% і вище.

Наприклад, визначити носія прізвищ Аттенборо і Свіндлхерст вдалося в 70 відсотках випадків, оскільки генетична карта їх Y-хромосом співпадала і люди з цими прізвищами, швидше за все, мають загального предка.

Навпаки, прізвище Сміт, що походить від стародавньої професії коваля, є дуже поширеним. У Смітов можуть бути різні предки, і тому в цьому випадку новаторська методика навряд чи працюватиме.

Примітно, що зроблене відкриття має цінність і для генеалогії, оскільки відтепер буде легко встановити для сучасних людей загальних предків на підставі ДНК-тесту.

«Знайдений взаємозв’язок, що існує між Y-хромосомою і прізвищем, яке носить людина, може бути використаний в криміналістиці», — говорить автор дослідження, доктор Турі Кинг.

На її думку, за наявності великої бази даних встановити прізвище людини за зразком ДНК стане цілком можливою.

Втім, Кинг обмовляється, що походження багатьох прізвищ важко встановити, а практика усиновлень могла ще більше заплутати ситуацію. Проте, є вельми стародавні родові імена, які сформувалися приблизно 700 років тому.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українській молоді допоможуть вибрати професію (відео)

25 травня 2017, 09:45

В Україні розпочато кампанію з профорієнтації молоді

12 травня 2017, 14:24

Позбавтеся від свого смартфона

27 березня 2017, 09:09

Останні новини за сьогодні: