Новини / Технології / Широка панорама фототехнологій Microsoft
1 липня 2007, 09:53
Розмір шрифта: А А А

Широка панорама фототехнологій Microsoft

Широка панорама фототехнологій Microsoft, Microsoft, фотографії, Майкл Коуен, знімки, зображення
Широка панорама фототехнологій Microsoft

Microsoft працює над рядом проектів, пов‘язаних з фотографіями, — від експериментів з своїми 3D-картами до великих панорамних фотознімків, які можна наближати, заглиблюючись в деталі.

 

Розробники продемонстрували ці нові технології у вівторок на конференції Microsoft Research Faculty Summit в Редмонді.

 

Один з фотопроектів, які, поза сумнівом, викличуть широкий інтерес, — це HD View. Технологія дозволяє комбінувати сотні фотографій, створюючи одну велику картину. Наприклад, панорамний знімок міста Сієтл складений з 800 фотографій по 8 мегапікселей кожна, так що все зображення цілком містить 3,6 млрд пікселів. На екрані комп’ютера воно виглядає як звичайне панорамне фото, проте гігантський файл дозволяє розглянути неймовірну кількість деталей.

 

Співробітник Microsoft Майкл Коуен, який працює над цим проектом, наблизив зображення даху будівлі, на розі якої сидить глиняна сова. Якщо зменшити масштаб, то не видно навіть ніші, в якій розміщується ця сова. Інший великомасштабний знімок, гори, в Канаді виглядає як звичайний пейзаж. Проте Коуен збільшив масштаб, і стало видно скелелазів, що деруться по прямовисній стіні. Виявивши першого скелелаза, він прослідкував по тросу другого. При дрібному масштабі важко навіть уявити собі, що на цій стіні можуть бути скелелази. Microsoft пропонує на своєму веб-сайті безкоштовний інструмент для створення фотографій HD View. Проте це заняття не для всіх — можуть знадобитися спеціальні камери.

 

Інший проект, анонсований минулого року і що розробляється спільно з Вашингтонським університетом, — колекція фотографій таких визначних пам‘яток, як фонтан Треві в Римі, зібраних із загальнодоступних веб-сайтів по обміну фотознімками типу Flickr. Технологія Photo Tourism комбінує фотографії в 3D-зображення, так що спостерігачі можуть бачити об’єкт в будь-якому ракурсі. Ідея в тому, щоб використовувати потенціал мільярдів зображень, доступних в онлайні, пояснив співробітник Вашингтонського університету Ноа Снейвлі, який працює разом з колегами з Microsoft.

 

На закуску Microsoft продемонструвала декілька експериментів з Virtual Earth. Наприклад, 3D-карту Сан-Франциско, складену з 10 млн зображень, включаючи 50 тис. аерофотознімків, а також знімки, зроблені на рівні вулиць. Всі фотографії сполучені так, що спостерігач може гладко опускатися з висоти пташиного польоту аж до тротуару. У цьому відмінність даної технології від Google Maps, можливості якої не дозволяють комбінувати вуличні фотографії з аерофотознімками.

 

Над цими проектами працює близько 800 співробітників Microsoft Research. Деякі із створюваних ними технологій можуть вилитися в комерційні продукти Microsoft, а інші, можливо, будуть продані яким-небудь компаніям. Конференція, що завершилася у вівторок, дозволила Microsoft і її партнерам з академічної науки продемонструвати частину своїх проектів.

Джерело: AlgoNet.Ru

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

З’явилися фотографії iPhone 8 зі сканером відбитків ззаду

2 червня 2017, 16:20

Оновлення Windows 10 вбило пристрої користувачів

2 червня 2017, 16:07

Останні новини за сьогодні: