Новини / Технології / Fusion від AMD: один за всіх, всі за одного
14 лютого 2011, 08:07
Розмір шрифта: А А А

Fusion від AMD: один за всіх, всі за одного

Fusion від AMD: один за всіх, всі за одного, AMD, Intel, процесор, Fusion APU
Fusion від AMD: один за всіх, всі за одного

Компанія AMD, головний і непримиренний конкурент Intel, нарешті випустила гідних конкурентів процесорам Intel Atom. Перший офіційний анонс відбувся ще влітку 2010 року на виставці Computex. Тоді компанія оголосила про свої плани по випуску процесорів, що поєднують у собі CPU, GPU і додаткові модулі обробки даних. Така концепція була розроблена, щоб гідно відповісти Intel на їх Atom і ULV-чіпи.

На початку 2011 року, на виставці CES стався другий анонс — на цей раз були представлені готові продукти. Через місяць, AMD презентувала свою нову платформу в Україні. І не просто показала гарні слайди, але і продемонструвала кілька продуктів на новій платформі від своїх партнерів. Перші з цих продуктів надійдуть у продаж у нас вже в березні. Так що настав час познайомитися з новими процесорами AMD і з‘ясувати які перспективи відкриваються у зв’язку з їх появою у користувачів різних гаджетів, тобто у нас з вами.

Великий зсув

Звичайно ж, в AMD в асортименті вже були CPU зі зниженим енергоспоживанням, такі як чіпи серій Turion II Neo, Athlon II і V. Проте за своїми параметрами вони поступалися чіпам Intel і тому нетбуки на старій платформі AMD програвали в автономності і більш відчутно грілися нагрівалися. Прийшов час реваншу! AMD стверджує, що випуск платформи, що отримала назву Fusion APU, це самий великий зсув в індустрії x86-процесорів за 40 років. Спочатку виникає питання: «Може фахівці з маркетингу, які придумали цей слоган, перебували у відпустці всі ці 40 років і пропустили, наприклад, появу багатоядерних процесорів?». Проте якщо дивитися на ситуацію глобально, то настають дійсно значимі зміни.

Актуальність процесорів з низьким енергоспоживанням, якщо говорити про мобільні рішеннях, не викликає сумнівів. Завдяки Intel Atom з‘явився новий клас техніки — нетбуки. І вони будуть дуже затребуваними і в майбутньому. Адже за прогнозами аналітиків вже через кілька років до Мережі буде підключено 15 млрд. пристроїв. І навіть якщо врахувати, що більшість з них будуть мобільними, то сумарний обсяг енергоспоживання буде дуже великим. І це без урахування гігантської інфраструктури, що забезпечує роботу такої Глобальної павутини. Тепер і AMD внесе свою лепту у розв’язання цієї глобальної проблеми. Адже навряд чи щось може стимулювати поліпшення якості та зниження цін більше, ніж конкуренція двох сильних гравців на одному ринку.

The Future is Fusion

Такий новий слоган AMD, який приурочений до виходу революційної платформи. Fusion в її назві означає «злиття, сплав», а APU (Accelerated Processing Unit) — прискорені процесори. Раніше всі процесори у всіх персональних комп‘ютерах (включаючи і нетбуки), називали CPU (Central Processing Unit) або центральними процесорами. Мова йде не про збільшення тактових частот або обсягу кеш-пам’яті, а про зниження енергоспоживання. «А чому ж тоді прискорення?» запитаєте ви, адже вихід нової лінійки процесорів або оновлення старої традиційно асоціюється з підвищенням їх продуктивності.

У AMD це добре розуміють. Як і потреби сучасних користувачів: перегляд HD-відео, спілкування в Skype з HD-якістю, ігри з ефектною 3D-графікою і т. п. І якщо говорити про мобільні комп‘ютери, то також вітається тривалий час автономної роботи і слабкий нагрів корпусу (а, отже, і тиха система охолодження). Ну і про ціну кінцевого продукту не варто забувати. І AMD обіцяє про все це подбати. Поки що зв’язка Atom + ION рятувала в ситуація, де критична можливість відтворення HD-відео, проте свого чіпсета в Intel все ще немає. А в AMD вже є.

Запорука успіху в об‘єднанні в одному кристалі процесора кількох компонентів, які є, мало не половиною комп’ютера. Кожен чіп Fusion містить процесор, контролер пам‘яті, графічний прискорювач (з підтримкою DirectX 11), блок для апаратного декодування обробки відео високої чіткості, шину для передачі даних між компонентами чіпа. Залишається додати материнську плату, оперативну пам’ять, жорсткий диск і блок живлення, щоб вийшов комп‘ютер. Все це сприймається байдуже до того моменту коли дізнаєшся, ця «половина» комп’ютера вміщено в чіп площею 75 кв. мм., тобто приблизно дорівнює клавіші з літерою на клавіатурі вашого ПК.

До того ж, у своїй презентації AMD використовує цікавий слайд, який акцентує увагу на порівняно маленькому споживанні енергії та розмір чіпа у APU. Сума в представленій формулі менше, ніж сума доданків. Як стверджує виробник, таке можливо, коли мова йде про передові технології. І що важливо, сумарний результат менше, ніж споживання енергії звичайною лампою розжарювання. А значить, автономність мобільних машин буде на висоті: виробник обіцяє 8-12 годин автономності.

слайд, який акцентує увагу на порівняно маленькому споживанні енергії та розмір чіпа у APU

Спеціальний слайд наочно показує, як зробили крок вперед технології за 20 років. Нові чіпи розміром з монету виготовлення перших комп‘ютерів, які займали цілу кімнату.

слайд наочно показує, як зробили крок вперед технології за 20 років

Компанія AMD запускає відразу три серії «прискорених» процесорів: A, C і E. Поки що відомі параметри тільки декількох чіпів. У серію E, яка буде конкурувати з серіями Celeron і Pentium, увійшли моделі E-240 (одне ядро, 1,5 ГГц, 0,5 Мбайт кеш, TPD 18 Ватт) та E-350 (два ядра, 1,6 ГГц, 1 Мбайт кеш TDP 18 Ватт). Їх місце в ноутбуках, неттопах і десктопах. У серію C, яка кидає виклик Atom, увійшли C-30 (одне ядро, 1,2 ГГц, 0,5 Мбайт кеш, TDP 9 Ватт) C-50 (два ядра, 1,0 ГГц, 1 Мбайт кеш, TDP 9 Ватт ). Зрозуміло їм доведеться працювати в нетбуках і планшетах. Про чіпи з серії C поки інформації немає. Графіка у чіпів серії E працює на більш високих частотах і за словами представника компанії порівнянна за швидкістю і можливостях з дискретними картками Radeon HD 5470. Вельми бюджетними і не ігровими, але все-таки це набагато швидше графіки Intel в Atom.

параметри чіпів

AMD підготувала ефектні порівняння своїх новинок з чіпами Intel. Перевага у вигляді графіків досягнуто, а ось досягнуто його на практиці ще належить з’ясувати.

порівняння чіпів

порівняння чіпів

Перші продукти на Fusion APU

Підтримку AMD в просуванні нових чіпів нададуть провідні виробники комп‘ютерів і комплектуючих. У ході української презентації Acer, MSI та GIGABYTE показали свої перші відповідні продукти. У продаж вони надійдуть вже у березні. Слідом за ними підуть інші новинки, так асортимент буде розширюватися. Та й інші виробники напевно захочуть випустити цікаві продукти на основі Fusion.

Провідні гравці на ринку комплектуючих MSI та GIGABYTE представили українським журналістам материнські плати для нових процесорів. GIGABYTE представила материнську плату GA-E350N-USB3, а MSI — плату E350AI-E45. Обидві вони виконані у форм-факторі miniITX і мають інтегрований чіп E-350. На їх основі можна зібрати компактну офісну машину або HTPC. Компанія MSI також показала ноутбук CR650 з процесором E-350 і графікою Radeon HD 6310.

материнська плата

ноутбуки MSI

Acer, вже давно співпрацює з AMD, представила нетбук Aspire One D522 і ноутбук Aspire 5253, а також планшет Acer WT1 з чіпом С-50. Оскільки він працює на основі звичайної Windows 7, то його доля як планшета вельми туманна. Проте в даному випадку важливий сам факт випуску планшетів на нових чіпів — раніше це було не можливим. Також нам відомо про те, що скоро приїде неттоп ZOTAC ZBOX AD03.

нетбук Aspire One D522 і ноутбук Aspire 5253

планшет Acer WT1

Резюме

Нехай слоган про самих великих перервах за 40 років і здається явним перебільшенням, проте не можна заперечувати значимість прийдешніх змін. Схоже, що AMD тепер зможе успішно конкурувати з Intel в сегменті мобільних і стаціонарних комп’ютерів зі зниженим споживанням енергії: нетбуки, неттопи, планшети. Fusion APU теоретично дає таку можливість AMD. Збудуться чи амбітні плани «чорно-зелених» покаже час. Ну а ми збираємося протестувати нову платформу і розповісти про свої враження. Все-таки солодкі переконання виробника вимагають перевірки практичними тестами.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Експерти назвали умови «розмороження» іпотечного кредитування

28 квітня 2017, 18:16

Середня вартість кредитів в українських банках знизилася

18 квітня 2017, 18:15

Ставки за кредитами в Україні падатимуть — банкіри

23 березня 2017, 18:22

Останні новини за сьогодні: