Новини / Технології / Графеновий папір фантастичні перспективи
21 липня 2007, 08:08
Розмір шрифта: А А А

Графеновий папір фантастичні перспективи

Графеновий папір фантастичні перспективи, графеновая папір, атоми вуглецю, електронний папір
Графеновий папір фантастичні перспективи

Винахід паперу близько 2 тис. років назад дали могутній імпульс розвитку цивілізації. Новий матеріал на основі вуглецю, розроблений американськими ученими і що отримав назву графенового паперу, може виявитися не менш революційним винахідом.

Графен — шар атомів вуглецю, розташованих в одній площині, своєрідний двовимірний кристал, оскільки його товщина всього один атом. Графени були отримані три роки тому в лабораторії Андре Гейму, професора Манчестерського університету.

У роботі, опублікованій на цьому тижні в Nature, учені з Північно-Західного університету в США під керівництвом Родні Руоффа (Rodney Ruoff) повідомили про синтез нового матеріалу на основі графена, який може знайти численні застосування. Ученим вдалося отримати т.з. графеновий папір, що складається з декількох шарів зшитих між собою листів оксиду графена.

У графена унікальні оптичні, електричні, термічні і механічні властивості. Матеріали на основі графена будуть виключно міцними і довговічними, поступаючись, можливо, лише алмазу. Проф. Руофф і його колеги провели реакцію окислення графіту. Отриманий оксид при додаванні води утворює суспензію оксиду графена.

При подальшому видаленні води простим фільтруванням шари оксиду графена формують на фільтрі діаметром в 5 дюймів (12,7 см) шар «паперу» завтовшки в 100 мікрон. Нагадаємо, що і звичайний целюлозний папір виходить аналогічним чином.

Цікаво, що американські учені запропонували і декілька способів регулювати властивості графенового паперу. Основним інструментом тут є ступінь окислення графіту. У міру збільшення ступеня окислення провідний матеріал стає спочатку напівпровідником, а потім і діелектриком. Це відкриває великі можливості для створення різних електротехнічних матеріалів, зокрема що наносяться на скляні поверхні. Можна буде використовувати графеновий папір при створенні сонячних елементів і різних варіантів «електронного паперу».

Серед інших можливих застосувань проф. Руофф називає, в першу чергу, різні композиційні матеріали, вживані в авіації, автомобільній промисловості, будівництві, повідомляє прес-реліз американського університету.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: