Новини / Технології / Штучний інтелект в дії
17 березня 2017, 18:53
Розмір шрифта: А А А

Штучний інтелект в дії

Штучний інтелект в дії, штучний інтелект, роботизація, Елон Маск
Штучний інтелект в дії

Згідно з дослідженням Ericsson ConsumerLab Штучний інтелект стоїть на першому місці у переліку десяти споживчих трендів 2017 року.

У Luxoft Ukraine ми стежимо за розвитком цього напрямку — як у глобальному масштабі, так і на рівні України. Ми розробляємо рішення в галузі доповненої реальності й глибинного навчання.

Останні дослідження проникнення інтернету в світі (дані МСЕ – спеціалізованої установи ООН з інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), липень 2016) кажуть, що кількість користувачів всесвітньої мережі неухильно зростає. Цей показник коливається в залежності від країни, — у розвинених країнах він становить від 79,1% в Європі і 65% у США. У 2016 році проникнення інтернету в Україні досягла 66%. Це означає, що 2/3 українців (або 22 млн осіб) так чи інакше працюють з інтернет-хмарами і спілкуються з штучним інтелектом вже сьогодні.

Перша асоціація словосполучення «штучний інтелект» — з фільмом «Термінатор». На думку Стівена Хокінга, незалежний штучний інтелект може приректи на загибель людство. «Розвиток повного штучного інтелекту може означати кінець людської раси», – сказав Хокінг одного разу в ефірі Бі-бі-сі.

З іншого боку, людство прагне роботизувати ту роботу, яка вимагає фізичної сили. Наприклад, на заводі нашого клієнта, автогіганта, в Детройті (США), ви не побачите людей на виробництві — всю роботу давно роблять машини. Чи означає це, що багато людей незабаром втратять роботу? Так, але одночасно з цим люди отримали можливість використовувати можливості свого мозку, щоб удосконалювати існуючі і винаходити нові технології.

Але повсюдна роботизація — не єдиний напрям використання інновацій із залученням штучного інтелекту. Протягом останніх років корпорації, такі як Apple, Google, Microsoft, IBM, Intel і інші, вклали значні кошти в цю область. І в цьому році ми можемо бачити не тільки нові продукти, представлені на ринку, але і дійсно фундаментальне зрушення підходів до подальшого розвитку штучного інтелекту.

OpenAI. Елон Маск створює ризики

Елон Маск зробив це знову: він створив організацію, яка може змінити хід розвитку людства. PayPal в свій час відкрив можливість здійснювати платежі в глобальному масштабі. Сьогодні Tesla розробила електромобілі майбутнього і SpaceX — апарат, який може зробити прорив у відкритті космосу. І тепер Елон Маск розпочав проект щодо прискорення розробки ШІ.

Згідно заяві, зробленій майже рік тому, некомерційна організація OpenAI буде глибше вивчати можливості та виклики штучного інтелекту. І, що більш важливо, фундаментальна частина результатів даних досліджень була відкрита для наукової спільноти на глобальному рівні.

Facebook і Google нещодавно відкрили частину свого вихідного коду, пов‘язаного з машинним навчанням, але це критично мало в порівнянні з тим, що планує зробити OpenAI як добре фінансована некомерційна організація. Активну позицію у її розвитку посіли такі експерти як Ілля Суцкевер (колишній Google Brain), Сем Альтман (Y Combinator), Войцех Заремба (Facebook) і Грег Брокман в якості технічного директора. Список спонсорів організації також вражає.

Нейронна мережа в вашому iPhone

Вперше система глибокого навчання буде встановлена безпосередньо на ваш смартфон. Ваш наступний iPhone буде ще краще вгадувати який текст ви хочете ввести. Смартфон буде розвивати свій інтелект, навчаючись у свого власника. Таке останнє обіцянку дали керівники Apple своїм користувачам.

Нові чіпи від Google

Компанія Google розробила свій власний комп’ютерний чіп (Tensor Processing Unit) для управління глибокими нейронними мережами і технологію штучного інтелекту, яка заново винаходить способи роботи інтернет-служб. Головна фішка в тому, що цей чіп стане основним в дата центрах Google і афільованих до неї структур, повністю змінивши структуру ринку чіпів і серверного устаткування. Такі ж плани були озвучені Microsoft та іншими компаніями. Слід Intel турбуватися, адже Google це їх найбільший покупець чіпів?

Facebook розробляє інтелект, який сам розробляє інтелект

Розробка штучного інтелекту — це важке завдання. Facebook, наприклад, розробляє штучний інтелект, який…. буде розробляти штучний інтелект. Ця інтригуюча ідея полонила десятиліттями письменників-фантастів — винайти інтелектуальну машину, яка сама себе вдосконалює. А Facebook представила інструмент AutoML, який тестує нейронні мережі і створює нові алгоритми навчання без допомоги людини. Uber і Twitter вже виявляють інтерес до цієї технології.

Google розробила технологію розуміння мови людини

Google вже зробила відкритим TensorFlow, програмний движок машинного навчання, який керує процесом побудови логічних і змістових ланцюжків. Крім цього, Google відкрила доступ до SyntaxNet в прагненні прискорити прогрес природного дослідження мови. Тепер будь-яка людина може використовувати і модифікувати SyntaxNet. Таким чином Google отримує можливість використовувати розум людини для вирішення проблеми розуміння мови людини машиною. І це набагато ефективніше, ніж якби Google тримав SyntaxNet як технологію в закритому доступі. Завдяки можливостям, що відкриваються, одного разу Сири та інші «інструменти» такого роду зможуть описати свою думку про «Братів Карамазових» або «Скайнет», так як зможуть прочитати текст і зрозуміти закладений у них зміст.

Погоджуся з висловлюванням голови дослідницького центру Ericsson ConsumerLab Майклом Бйорном: “Те, що ми називаємо реальністю, стає все більш особистим і персоналізованих. Споживачі хочуть не тільки підтримувати контакти зі схожими на себе віртуальними друзями в соціальних мережах, але і підлаштовувати під себе реальний світ. Їм цікавіше отримувати нові враження з допомогою доповненої і віртуальної реальності". Те, що великі корпорації відкрили вихідний код і дали можливість користувачам впливати на розвиток технологій, лише доводить тезу про те, що майбутнє будуємо ми самі.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Штучний інтелект навчили створювати кулінарні рецепти

  29 травня 2017, 18:17

  Гейтс назвав три найбільш перспективні сфери для старту кар'єри

  22 травня 2017, 08:45

  Робота майбутнього: яких професіоналів в Україні не замінять роботи

  12 травня 2017, 18:32

  Останні новини за сьогодні: